Понеділок, 15 Квітня, 2024

Можливо, час готуватися до доступніших OLED-телевізорів: винайшли новий матеріал

Нове дослідження, проведене факультетом хімії Пусанського національного університету у Кореї, може мати великий вплив на майбутнє виробництва OLED-телевізорів. Чистим результатом цього дослідження стане падіння цін на OLED-телевізори через впровадження нових, більш економічних матеріалів для їхнього виготовлення.

OLED витісняють сьогодні інші типи екранів завдяки їх чіткому, висококонтрастному зображенню з глибоким, насиченим чорними кольорами. Однак технологія виготовлення таких екранів робить їх одними з найдорожчих.

Основна причина, чому OLED-телевізори дорожчі за аналоги з QLED, полягає в тому, що виробництво OLED-телевізорів, яке використовує процес, який називається вакуумним термічним випаровуванням, є дорогим і трудомістким.

Альтернативою поточним методам виробництва є оброблені розчином OLED, але поки що використання цієї техніки було обмеженим через складність «укладання» шарів компонентів, згідно з анотацією статті в Chemical Engineering Journal.

Зокрема, дослідники Національного університету Пусана змогли синтезувати стійкий до розчинників матеріал шару для ін’єкції отворів, який використовувався в стеку OLED, і який «досягнув більшої ефективності та тривалості життя». Автори характеризують його як головний крок вперед для комерціалізації ефективних OLED-дисплеїв.

Завдяки новим обробленим OLED-дисплеям, які обіцяють економічну, великомасштабну техніку виготовлення, це звучить добре для цін на OLED-телевізори. Вони останнім часом не впали на тому ж рівні, що й QLED-телевізори, які стають дешевшими з року в рік.

Найдешевші OLED-дисплеї компанії LG 2023 року, серія B3, зазвичай дорожчі, ніж серія B2 2022 року, причому 65-дюймова модель B3 подорожчає на 400 доларів порівняно з 65-дюймовою B2.

Поява технології QD-OLED від Samsung, яка використовується в таких телевізорах, як майбутня серія QN95C та серія A95L від Sony, створює серйозну конкуренцію для LG, і це в кінцевому підсумку має знизити ціни на пропозиції компанії W-OLED.

Дивлячись на майбутнє телебачення, стає зрозуміло, що OLED-телевізори повинні будуть знизитися в ціні, щоб залишатися конкурентоспроможними, хоча зараз, схоже, відбувається навпаки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися