Mozilla розповіла, як функція приватності дала поштовх швидшому браузеру Firefox Quantum

Firefox Quantum 57 для збільшення швидкості завантаження веб-сторінок призупиняє завантаження деяких елементів стеження на них

Остання версія веб-навігатора Firefox Quantum працює, за словами розробників, суттєво швидше. Компанія розкрила, за рахунок чого вдалося збільшити його продуктивність. Напрям для пришвидшення дала функція із захисту приватності.Firefox Quantum

Firefox Quantum 57 для збільшення швидкості завантаження веб-сторінок призупиняє завантаження деяких елементів стеження на них. Подібні скрипти сьогодні є на переважній більшості веб-сайтів, і вони допомагають власникам веб-ресурсів спостерігати за статистикою роботи проектів (кількість відвідувачів, тривалість перегляду сторінки, найпопулярніші статті тощо). Одним із найпопулярніших таких інструментів є Google Analytics, скрипти якого завантажуються з домена www.google-analytics.com.

Техніку відкладеного завантаження розробив інженер Mozilla Хонза Бамбас. Він називає її «хвостом», і її суть полягає в тому, щоб блокувати завантаження скриптів стеження під час завантажування та рендерингу основного контенту веб-сторінки. Для своєї роботи ця функція спирається на дані, отримані з опції захисту проти стеження Firefox Tracking Protection.

Функція «хвіст» лише призупиняє завантаження скриптів стеження, а не блокує їх повністю. «Запити ставляться на паузу, лише коли існують ресурси сайту, які ще завантажуються. Тривалість паузи приблизно до 6 секунд, – пояснює інженер. – Затримка вмикається для скриптів, які додаються динамічно або асинхронно. Стеження за картинками завжди ставиться на паузу. Це дозволено всіма специфікаціями HTML, які припускають, що добре зроблені сайти не втратять при цьому своєї функціональності».