МТС допоможе переселенцям опанувати ІТ-професії

Переселенці із зони АТО, а також демобілізовані військовослужбовці часто не можуть призвичаїтися до нового життя. Компанія «МТС Україна» спільно з Фондом BrainBasket допоможе їм у цьому. У рамках проекту Coding for Future ці люди зможуть безоплатно навчитися ІТ-спеціальностям та знайти високооплачувану роботу. Вони опановуватимуть мови програмування JAVA, PHP, C# та JavaScript.

Приймають до навчання не всіх бажаючих. Відбір кандидатів проходить у три етапи. На першому здійснюється прийом заявок. Ті, хто відповідає критеріям, наприклад, достатньою мірою володіє англійською мовою та вміє користуватися комп’ютером, отримують запрошення на співбесіду. Це другий етап. І нарешті на третьому за результатами співбесід формуються навчальні групи.

Навчання проходитиме в найбільших містах України. МТС організовує групи в Харкові та Дніпропетровську. У цих містах з одного боку велика кількість переселенців, а з іншого – великий потенціал у сфері ІТ.

«Роль МТС у проекті – не тільки фінансова», – розповів директор фонду BrainBasket Володимир Люлька. «Компанія  також надасть приміщення для навчання та власних ІТ-спеціалістів, які будуть викладачами. І це чудово, що є бізнес, який не обходить стороною проблеми переселенців, а допомагає їх вирішувати. Тим пак, що МТС сама вийшла на нас та запропонувала цю допомогу», – додав він.

Директор фонду BrainBasket Володимир Люлька

На першу хвилю проекту (навчання за спеціальністю «Тестування ПЗ»), що стартувала рік тому,  охочі подали більше двох з половиною тисяч заявок. Це в основному були молоді люди віком від 25 до 40 років. Організатори відібрали 70 з них. У другій хвилі проекту планується навчати вже більше 200 осіб. І з кожною новою хвилею їхня кількість збільшуватиметься. По закінченні навчання фонд BrainBasket допомагає працевлаштуватися випускникам. Так, за результатами першої хвилі більше 20 осіб, які успішно закінчили курс, отримали роботу за новою спеціальністю у провідних ІТ-компаніях.

Начальник департаменту розвитку інформаційних систем «МТС Україна» В’ячеслав Ройз відзначив високий рівень вітчизняних спеціалістів. «Українські айтішники визнані в провідних компаніях світу. ІТ – це той інтелектуальний потенціал, який не тільки допоможе в проведенні реформ, а й дозволить Україні стати експортером інтелектуальних розробок», – сказав він.

Розгляд заявок від кандидатів розпочнеться 7 листопада цього року. А відправити її можна вже зараз, заповнивши форму за адресою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я