Як штучний інтелект може породити літаки із самолікуванням

Авіагігант Boeing та університет Carnegie Mellon уклали угоду, яка може стати поштовхом до радикальної трансформації всієї авіаіндустрії. Установи планують у цьому сегменті економіки зробити звичним явищем такі технології, як штучний інтелект і великі дані.

Мета цієї трирічної угоди з бюджетом у $7,5 млн – зрозуміти та опрацювати величезну кількість інформації, яка з’являється в аерокосмічній сфері. Якщо застосувати принципи комп’ютерних досліджень, можна оптимізувати багато аспектів у роботі Boeing, разом з тими, що стосуються дизайну, конструкції літаків..

Роботи проводитимуть у новій лабораторії Aerospace Data Analytics Lab, і її директор Джеймі Карбонелл, який також працює професором у Carnegie Mellon, каже, що це необхідний крок. «Кількість даних, які щоденно генерує аерокосмічний сектор, перевершує людські можливості з опрацювання, – зауважує він. – Нещодавній прогрес у технологіях машинного навчання дає надію, що з цим можна буде впоратися».

Яскравим прикладом користі від застосування штучного інтелекту є система технічного обслуговування літаків. Зазвичай їх ремонтують уже після поломки, але комп’ютерні моделі дозволять прогнозувати технічний стан повітряних суден та завчасно замінювати обладнання, яке перебуває межі поломки. Так літаки менше простоюватимуть на землі та будуть ефективнішими.

«Такий літак, як Boeing 787 Dreamliner, має тисячі сенсорів на борту. Поєднуючи дані від сотень таких машин, можна бачити реальну ситуацію, – каже Карбонелл. – Обслуговуючий персонал зможе вирішувати проблеми ще до їхньої появи».

Кінцевою метою майбутніх досліджень, каже Карбонелл, є літаки, що зможуть самостійно ремонтуватися. Поява технологій для проведення завчасного ремонту є першим кроком на шляху до цього.

За матеріалами: Washington Post

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я