На честь 30-річчя інтернету науковці CERN запустили браузер з 90-х років

Створений у 90-х браузер не підтримував картинки, медіа та інші інтерактивні елементи

До ювілейного дня народження Всесвітньої павутини вчені з CERN запустили веб-версію самого першого браузера WorldWideWeb, який створив один із розробників інтернету Тім Бернерс-Лі. У ньому немає картинок, кольорових елементів і адресного рядка – тільки навігаційні блоки у відтінках сірого. Також є заплутані контекстні меню і гіпертекст.

Щоб перейти за посиланням в цьому браузері, потрібно зробити подвійний клік, а для відкриття сайту – ввести його адресу через меню «документ – відкрити документ з джерела». Створений у 90-х браузер не підтримував картинки, медіа та інші інтерактивні елементи. Будь-який сайт у ньому виглядає як блоки тексту.

До речі, термін «браузер», за чутками, винайшов саме Бернерс-Лі. Працюючи в CERN, він описав цим словом інструмент для перегляду мережі гіпертекстових документів у концепції інтернету (World Wide Web) в березні 1989 року. У грудні 1990 року Бернерс-Лі випустив перший браузер для комп’ютерів NeXT. Вони працювали тільки з відтінками сірого, тому програма не підтримувала кольору.

Перша фотографія з’явилася в інтернеті тільки в 1992 році. Це був рекламний знімок для групи коміків Les Horribles Cernettes, які в той час дружили з Бернерсом-Лі.