На китайських смартфонах знайшли секретні шпигунські програми

woman-hand-holding-smartphone-against-white-grey-bokeh-abstract-background-virus-alert

За приблизно $50 можна купити смартфон з дисплеєм високої роздільної здатності, швидким процесором та, за словами експертів, бекдором. Він відправлятиме всі ваші повідомлення в Китай кожні 72 години.

Програмне забезпечення встановлено на недорогих смартфонах на базі Android, стверджують експерти компанії з кібербезпеки Kryptowire. Смартфони передають інформацію про користувача і пристрої, зокрема, текстові повідомлення, списки контактів, історію дзвінків з телефонними номерами, унікальні ідентифікатори IMSI і IMEI. Також бекдор збирає інформацію про встановлені додатки і дозволяє віддалено перепрограмувати пристрій.

За передачу інформації відповідає софт, створений компанією Shanghai Adups Technology Company. За її твердженням, програмне забезпечення Adups встановлено на 700 мільйонах пристроїв у всьому світі. Серед них – моделі таких світових виробників, як ZTE та Huawei.

Пристрої з бекдором у США можна було купити через великі торгові мережі, такі як Amazon і BestBuy. Серед скомпрометованих смартфонів виявилися такі моделі як, наприклад, BLU R1 HD.

Поки невідомо, як використовується зібрана інформація. Дослідники передали свої дані до Міністерства внутрішньої безпеки США.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я