Вівторок, 28 Травня, 2024

Рахуємо на смартфоні

Окрім підручників, звичайних чи електронних, кожен учень може мати ще один корисний навчальний інструмент. Це смартфон або планшет з різноманітними додатками, що допоможуть в навчанні. Це можуть бути словники, калькулятори, таблиці, енцеклопедії – усе, що може знадобитися на уроці або при виконанні домашнього завдання. Ми зробимо серію невеличких оглядів подібних програм і розпочнемо з цариці наук – математики.

Pythagoras Lite

Вивчаючи математичні науки, учні мають запам’ятовувати десятки або навіть сотні різноманітних формул. Додаток «Піфагор» містить більшість із них і може допомогти у скрутній ситуації, коли терміново треба згадати те чи інше перетворення. База даних додатку розрахована на користувачів з різними рівнями заглиблення у науку. Тут є формули і для звичайних школярів, і для тих, хто вивчає математику поглиблено, і навіть для студентів ВНЗ. Останнім знадобиться розділ «Математичний аналіз», у якому є, наприклад, формули для обчислення інтегралів.

Для школярів корисними будуть розділи з алгебри та тригонометрії, де зібрано всі основні формули з цих напрямків. Використання їх на уроці навряд чи допоможе учням, що погано знають предмет. Вони покликані насамперед допомогти тим, хто розуміє, що до чого, але з деяких причин забув ту чи іншу формулу. Тож учителі навряд чи заперечуватимуть проти використання додатка, окрім хіба що контрольних робіт.

Інформація в додатку подається англійською. Але враховуючи, що окрім назв розділів, слів там ніде більше нема, це не стане перешкодою для використання Pythagoras Lite. А завантажити додаток можна за цим посиланням.

Помощник по Математике Lite

Якщо треба не тільки дізнатись формули, а й отримати допомогу в підрахунках, можна скористатися додатком «Помощник по Математике». Він підходить як для школярів, так і для студентів. У ньому в дуже зручній формі подаються декілька інструментів, що дозволяють вирішувати завдання з алгебри, геометрії, вищої математики та математичного аналізу.

У кожному з розділів додатку є набори завдань, які можна вирішити за його допомогою. Для геометрії, наприклад, це обчислення площі трикутника, об’єму та висоти піраміди, а також визначення, чи знаходяться чотири точки на одній площині. Також там присутні теоретичні матеріали для кожного завдання. Якщо учень або студент щось забув, але хоче виконати завдання самостійно, він може просто глянути цей розділ і далі вести обчислення. Також в додатку є калькулятор, що дозволяє проводити звичайні обчислення і знаходити косинуси, синуси, тангенси, квадратні корені та інші необхідні у вивченні математики речі.

Ця програма доступна в двох варіантах – безплатному та платному. За повну версію доведеться заплатити 27 грн. Відмінності між ними тому, що в безплатній заблоковано розділи з вищої математики, а також не доступне покрокове вирішення завдань – користувачу одразу демонструється фінальний результат обчислення. Завантажити безплатну версію додатка можна тут.

Математичні хитрощі

Різноманітні лазівки є не тільки в юриспруденції, а і в математиці. Вони дозволяють складні на перший погляд обчислення робити дуже просто завдяки тим чи іншим закономірностям. Додаток «Математичні хитрощі» в ігровій формі дозволяє запам’ятовувати їх, щоб потім використовувати на практиці.

Спочатку треба пройти курс тренування. Там програма пояснює всі прийоми для чотирьох основних математичних дій i піднесення числа до ступеня 2 та інших ступенів, визначення кореня n-го ступеня, а також обчислення відсотків. Після проходження кожного курсу додаток пропонує скласти тест. Якщо завдання виконано успішно, можна переходити на наступний рівень.

Коли ж ви впевнені у своїх силах, можете позмагатися з комп’ютерним гравцем або друзями. Така гра видає випадкові завдання з пройдених курсів і може бути як необмеженою, так і на час, що додає ще більше напруги та азарту. Ну і, звісно, для мозку такі вправи дуже корисні, а знадобитися можуть і в реальному житті. Програма підтримує багато мов, серед яких і українська, а завантажити її можна в Google Play. Користування продуктом безкоштовне.

Математика для малышей

Прищеплювати любов до математики дітям краще змалечку. Ось чому існує багато ігрових додатків для дошкільнят і першокласників віком 3-8 років, що в ігровій та розважальній манері дозволяють опановувати ази цієї науки. Один з них – «Математика для малышей». У ньому є декілька розділів, серед яких ігрові заняття, вивчення фігур та цифр і розв’язання задач.

Особливістю даної програми є те, що майже всі завдання ілюструються різноманітними математичними віршиками. На думку розробників, це дозволяє дітям краще засвоювати матеріал. Також там є побутові завдання, наприклад порахувати кількість сходинок, вирізати 25 фігур п’яти кольорів та інші. А от можливості розв’язання прикладів у ньому немає (є лише задачі, у тому числі й на логіку), так що цей додаток підходить більше як додатковий інструмент у вивченні дитиною азів математики.

Додатком можна користуватися безплатно, а завантажується він за посиланням у Google Play.

Тест по математике

Для старших школярів підійде програма «Тест по математике». Вона в ігровій формі дозволяє перевірити знання та навички в чотирьох основних арифметичних діях: додаванні, відніманні, множенні та діленні. У базі додатка є дуже багато тестів та задач, тож кожного разу, проходячи перевірку, ви скоріш за все натраплятимете на нові завдання.

Як у справжній грі, рівні тут відкриваються поступово: щоб, наприклад, дійти до множення, треба виконати всі завдання з розділів «Додавання», «Віднімання» та їхнього змішаного варіанта. При цьому не обов’язково правильно відповідати на всі питання, адже додаток допускає деяку кількість помилок (три на розділ), які перетворюються на штрафні бали та знижують підсумкові результати рівня. Враховується і час, за який розв’язуються завдання.


А щоб їх виконувати, достатньо обирати правильні відповіді з чотирьох запропонованих варіантів. Така розминка для школярів молодшого і середнього шкільного віку буде дуже корисною. Вони покращать навички рахування і цікаво проведуть час. При цьому змагальний ефект має зацікавити навіть тих, хто до математики ставиться з прохолодою.

Завантажити додаток можна з Google Play, а користуватися нею – безплатно.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися