На Кубі зробили безплатний мобільний інтернет на один день

Вартість мобільного інтернету на Кубі поки що невідома, як і невідома точна дата комерційного запуску послуг пересилання даних. Однак у ETECSA вже тарифікують корпоративних користувачів та посольства на рівні $45 на місяць за 4 ГБ трафіку.

Ще чотири роки тому на Кубі лише 5% жителів знали, що таке інтернет, а вже цього року в країні з 11,5 млн населення мобільниками користуються майже 5 млн людей. Влада острівної держави вирішила незвичним чином відсвяткувати день незалежності – вона зробила мобільний інтернет безплатним на один день.

Однією з перших, хто скористався новою можливістю та став піонером кубинських соціальних медіа, стала дисидент та блогер Йоані Санчес. Вона зі свого смартфона відправила один з перших твітів. В іншому твіті вона назвала нову можливість «громадянською перемогою».

За цією акцією щедрості почнеться комерційний продаж послуг мобільного інтернету. Острівний телеком-монополіст ETECSA вперше зробить інтернет-сервіси доступними в національному масштабі. До цього кубинцям доводилося шукати різні способи доступу онлайн, і переважно це були точки доступу Wi-Fi. Домашнього інтернету також в країні не було.

Журналісти Reuters запитали у жителів кубинської столиці Гавани, як вони почуваються з новою можливістю. Багато хто казав, що вони раді дню безкоштовного інтернету, а інші скаржилися на повільне пересилання даних.

«Це чудові новини, оскільки ми можемо говорити із сім’єю за кордоном без необхідності їхати в спеціальні точки доступу Wi-Fi, – говорить таксист Андрес Пераза. – Так більше приватності». Спілкування із закордонною ріднею є важливим для кубинців, оскільки близько 40% населення країни мають родичів в інших країнах.

«Це чудово, – прокоментував журналістам Reuters інший житель Гавани. – І ще краще, коли можна користуватися безплатно». Річ у тому, що інтернет по Wi-Fi для кубинців також є платним – близько $1 на годину. При середній місячній зарплатні в $30.

Вартість мобільного інтернету на Кубі поки що невідома, як і невідома точна дата комерційного запуску послуг пересилання даних. Однак у ETECSA вже тарифікують корпоративних користувачів та посольства на рівні $45 на місяць за 4 ГБ трафіку.

Куба залишається однією з найбільш відсталих країн з точки зору поширеності інтернету. У 2013 році в державі інтернет був доступним лише в туристичних готелях. Тому часто поруч можна було помітити групи кубинців. Вони підключаються до доступних бездротових мереж, використовуючи запозичені паролі. Деякі жителі навіть отримують економічну вигоду від такого напівпідпільного інтернету: вони завантажують фільми, музику та інші матеріали, а потім розповсюджують їх серед друзів та родичів на USB-носіях.