Понеділок, 15 Липня, 2024

Huawei хоче перетворити стільникові базові станції на зарядку для дронів

Китайський виробник Huawei займається не лише смартфонами, а й розробляє мережеве обладнання для стільникових операторів. Фірма придумала, як можна зробити головний елемент стільникової мережі – базову станцію – ще кориснішою. Фірма пропонує перетворити їх на зарядні станції для дронів.

Концепт є частиною проекту підрозділу X Labs у Huawei, який працює у зв’язці зі стільниковим оператором China Mobile. Розробники визначили дві ключові проблеми для використання дронів у містах: час автономної роботи від акумуляторів і перешкоджання сигналу GPS будівлями. При цьому проблема з GPS ще більше зменшує час польоту.

Як рішення пропонується встановлювати на вишках стільникового зв’язку ретранслятори сигналу GPS, а також випромінювачі, які дозволяють заряджати батареї дронів на відстані. У майбутньому, як сподівається виробник, технології бездротового заряджання дозволять заряджати дрони навіть без необхідності посадки, прямо в повітрі.

Якщо технологія розвиватиметься, вона може знайти більш широке застосування, ніж інспектування веж стільникового зв’язку дронами. China Mobile вже думає про застосування дронів у розвитку своїх мереж, а саме – перетворити ці машини на мобільні базові станції.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися