На Місяці та Марсі побудують атомні електростанції

Термін роботи має бути не менше 10 років при повній потужності.

Департамент енергетики США опублікував плани з підготовки атомної електростанції для Місяця. Проект розробляють так, щоб його можна було використати і для колонії на Марсі. Установки мають бути готові до відправлення у 2027 році.

Установка Fission Surface Power повинна забезпечувати безперервне енергопостачання потужністю не менше 10 кіловат і довжиною дроту підключення в 1 кілометр. Система має забезпечувати 120 вольт постійного струму.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Термін роботи має бути не менше 10 років при повній потужності. За цей термін установка має бути здатною впоратися з імовірністю більше 50% з однією суттєвою поломкою без зниження електричної потужності. Також вона повинна бути модульною, щоб можна було нарощувати потужність під’єднанням додаткових блоків.

Атомне джерело енергії повинне важити від 2 до 3,5 тонн, разом із захистом від радіації та іншими компонентами, необхідними для старту із Землі та посадки. Також система не повинна потребувати модифікації для роботи в умовах Марсу.

Фінальний прототип повинен бути готовий до 31 грудня 2026 року. До того часу чиновники оберуть трьох переможців конкурсу, які будуть реалізовувати свій проект.

NASA багато років розглядає використання атомної енергії для колоній на інших планетах та супутниках. Використання хімічного пального виявляється надто дорогим та важким. Сонячні панелі працюють в обмежених регіонах, наприклад, заплановане розміщення місячної бази США – на південному полюсі супутника. Сонячні панелі в цій локації не вдасться використати.

Атомна енергія для місячної бази дозволить забезпечити надійне джерело електрики, яке можна розмістити в будь-якій точці. Такому атомному реактору не потрібні будуть гігантські системи охолодження, тому інженери NASA оцінюють, що його розмір може не перевищувати розмір офісного сміттєвого кошика.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я