Четвер, 29 Лютого, 2024

На що ми погоджуємося, коли встановлюємо нову програму?

Image of business contract with pen, touchpad, cocktail and sunglasses near by

Норвезьке товариство із захисту прав споживачів вивчило угоди про умови обслуговування популярних додатків. Користувачі повинні прочитати такий документ перед завантаженням бажаної утиліти. Але експерти кажуть, що це абсурд, адже загальний текст угод популярних додатків довший за текст Нового Завіту.

Щоб довести практичну безглуздість цих угод, фахівці товариства захисту прав споживачів проаналізували 33 додатки, разом із Twitter, Netflix, YouTube, Facebook, Gmail, Skype, Instagram, Angry Birds. Загальна довжина умов обслуговування становить 260 тисяч слів – це 900 сторінок тексту. Для порівняння, переклад Нового Завіту російською мовою налічує 129 736 слів. Учасникам експерименту знадобилася 31 година та 49 хвилин, щоб прочитати всі призначені для користувача угоди.

Як відзначають експерти, майже ніхто не витрачатиме чотири робочих дні на вивчення умов обслуговування всіма додатками, встановленими на своєму телефоні. Фахівці також зауважили, що документи написані досить складною мовою і нерідко допускають двозначне тлумачення. Через це можна погодитися на якісь умови і тим самим поставити під загрозу безпеку своїх особистих даних.

«Уявіть, що всі користувачі смартфонів у світі повинні були б витратити більше 30 годин на читання угод користувача, – каже голова підрозділу цифрових сервісів товариства захисту споживачів Норвегії Фінн Мірстад. – Це більше, ніж чотири дні на ознайомлення з умовами роботи на смартфоні. Угоди також неможливо відкликати. На практиці це означає, що ваш контент у програмі, будь то чати чи фотографії, назавжди належать компанії. Це неприйнятно і порушує європейські та норвезькі закони».

Захисники прав споживачів закликають компанії-виробники додатків писати короткі і зрозумілі для користувача угоди.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися