Airbus показав, як виглядатиме Vahana – аеротаксі майбутнього

Airbus планує запустити виробництво Vahana в 2020 році.

Дебора – це віртуальна дівчина, якій потрібно дістатися з готелю де Анза у Сан Хосе до району Єрба Буена Гарденс у Сан-Франциско. Дорожня обстановка жахлива – у заторах можна провести багато годин. Тому дівчина виймає свій смартфон та замовляє транспорт Vahana. Політ між двома містами на такому літаючому таксі обійшовся дівчині у $77 та зайняв всього 18 хвилин.

Vahana

Саме так уявляє роботу аеротаксі в найближчому майбутньому один з найбільших виробників літаків у світі – компанія Airbus. Її підрозділ Airbus A3 вже близько року розробляє електричні багатороторні апарати з вертикальним зльотом та посадкою. Ці машини мають вбудований автопілот та можуть переміщатися від одного даху в переповненому місті до іншого.

Свою розробку фахівці підрозділу A3 показали на Паризькому авіашоу, яке проходить днями. Airbus планує запустити виробництво Vahana в 2020 році. Фінальна версія транспорту зможе літати на відстань до 62 миль (100 км).

Їхня концепція схожа на те, що розробляють в Uber та Google. Технологічні гіганти вважають, що завдяки штучному інтелекту та прогресу в батареях ми знаходимося на порозі революції в міській авіації. Уже за декілька років небо в містах наповнять аеротаксі.

Ідея такого літаючого транспорту в тому, що він буде доступний на вимогу і при цьому матиме великий флот. Завдяки такому підходу польоти коштуватимуть відносно доступно.

Хоча такі гіганти, як Airbus та Uber, інвестують мільйони доларів у цей напрямок, він може цілком провалитися. Головна перепона перед аеротаксі сьогодні не технічна, а політична. Влада повинна розробити правила з безпеки та вимоги до надійності літаючими апаратами. Також залишається питання, як користувачі поставляться до такого футуристичного виду транспорту. Проведене у США опитування показало, що 44 відсотки респондентів дуже зацікавлені у повністю автономному повітряному таксі. Майже 41% висловили бажання мати подібну машину у своїй персональній власності. При цьому 63% респондентів дуже стурбовані безпекою польотів. 20% ця проблема турбує на середньому рівні, а 11% не сильно нею переймаються. Загалом близько 80% опитаних сказали, що, на їхню думку, дуже важливо, аби літаюче авто мало вбудований парашут.