Субота, 2 Грудня, 2023

На тротуарах можуть масово з’явитися роботи-кур’єри: вони досягнули автономності 4 рівня

Компанія Serve Robotics (під крилом Uber) представила своїх роботів-доставників наступного покоління. Вони здатні працювати без втручання людини. Ці повністю автономні роботи вже завершили свою першу доставку, успішно переміщаючись в спеціально відведених місцях.

Самокеровані роботи є результатом п’ятирічних досліджень і розробок, і вони являють собою значний прогрес у сфері послуг доставки. Щоб створити роботів наступного покоління з автономністю 4-го рівня, Serve Robotics розробила кілька функцій, таких як автоматичне екстрене гальмування, запобігання зіткненням транспортних засобів і відмовостійке механічне гальмування.

Розроблений у вигляді кошика для покупок, новітній робот має довжину 76 см, ширину 53 см і висоту 101,6 см. Він має місткість 23 кг і може пересуватися на чотирьох колесах за допомогою своїх камер.

Разом з активними датчиками, такими як лідар і ультразвук, робот може безпечно переміщатися по жвавих міських тротуарах, не стикаючись з пішоходами або предметами.

Технічний прорив Serve став можливий завдяки підтримці ключових технологічних партнерів, включаючи NVIDIA і Ouster. Обчислювальна платформа штучного інтелекту, необхідна роботам для сприйняття їх різноманітного оточення в режимі реального часу, працює на базі NVIDIA Jetson, в той час як можливості самостійного водіння підтримуються 3D-лідарними датчиками Ouster.

На сьогоднішній день компанія успішно завершила десятки тисяч поставок в Лос-Анджелесі своїми роботами. Нещодавно новим роботам також вдалося виконати першу доставку з автономністю 4-го рівня, переміщаючись в призначених областях. Цього року Serve Robotics охопить і інші регіони, а також почне випускати свій парк нових роботів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися