Sony, Universal і Warner хочуть, щоб засіб завантаження відео з YouTube зник із доступу

Незважаючи на цю подвійну оплату, Sony, Universal і Warner Music хочуть перешкодити нам скористатися нашим правом на приватне копіювання, щоб зберігати відео YouTube локально на жорсткому диску

У рамках зростаючої боротьби з популярним програмним забезпеченням з youtube-dl, три великі музичні лейбли зараз подають до суду на Uberspace. Остання наразі розміщує офіційну сторінку youtube-dl. За словами позивачів Sony, Universal і Warner, засіб youtube-dl обходить технологію YouTube “ковзний шифр”, що німецький суд визнав незаконним в 2017 році.

У жовтні 2020 року агентство RIAA обурило користувачів, видаливши інструмент для копіювання відео з YouTube зі сторінок сервісу GitHub, де розміщується популярне програмне забезпечення. RIAA послалася на положення DMCA про протидію обходу, стверджуючи, що інструмент може використовуватися для завантаження музичних творів з YouTube в порушення авторських прав.

Не маючи достатньої підтримки прецедентного права в Сполучених Штатах, RIAA послалася на рішення Гамбурзького обласного суду по аналогічній справі, в якій суд встановив, що “ковзний шифр” YouTube слід вважати ефективним заходом технологічного захисту відповідно до законодавства ЄС. Таким чином, будь-яка спроба обійти цю технологію буде рівносильне порушенню.

Пізніше GitHub відновив програмне забезпечення і вклав 1 мільйон доларів у фонд захисту від подібних юридичних атак в майбутньому.

У той час як зусилля RIAA щодо видалення youtube-dl з GitHub привернули увагу усіх ЗМІ, за кілька тижнів до цього в Німеччині вже робилися кроки з протидії розповсюдженню youtube-dl. Юридична фірма Rasch працює з кількома великими гравцями музичної індустрії, і саме від їх імені в місцеву службу хостингу Uberspace були відправлені накази про припинення хостингу сторінки youtube-dl.

У своїй скарзі Sony Entertainment, Warner Music Group та Universal Music в цілому дотримуються рамок, викладених у їхньому попередньому повідомленні про припинення, в якому міститься посилання на рішення, винесене гамбурзьким обласним судом в 2017 році.

За словами лейблів, youtube-dl представляє ризик для їхнього бізнесу і дозволяє користувачам завантажувати музичні твори, захищені авторським правом, в обхід YouTube. В результаті Uberspace не повинна брати участь у розміщенні цього інструменту, якщо вона не хоче також нести відповідальність.

“Ми не вважаємо, що позов виправданий, – говорить глава Uberspace Джонас Паші в коментарях ресурсу TorrentFreak. – YouTube має інструманти, які забороняють користувачам завантажувати певний контент, які використовуються для фільмів та музики YouTube: DRM. З музикою YouTube не використовують цю технологію, дозволяючи завантажувати досить тривіально. Можна розглядати youtube-dl просто як спеціалізований браузер, і ви не стали б забороняти Firefox тільки тому, що ви можете використовувати його для доступу до музичних відео на YouTube.”

За словами юриста Uberspace, мета судового процесу-створити якийсь прецедент або фундаментальне судження. Успіх може означати, що інші компанії можуть бути змушені вживати заходів в аналогічних спірних правових ситуаціях.

І передбачувана незаконність youtube-dl дійсно спірна. У той час як Умови надання послуг YouTube, як правило, забороняють завантаження, в Німеччині існує право на створення приватної копії, а місцева правозахисна група GEMA стягує плату саме за це. Точно так само, наприклад, коли користувачі завантажують вміст на YouTube за ліцензією Creative Commons, вони погоджуються з тим, щоб інші учасники спільноти використовували їх контент.

“Навіть якщо YouTube не надає функцію завантаження відео прямо з коробки, відео не захищені від копіювання, – говорить колишній депутат Європарламенту Джулія Реда з Товариства за права на свободу (GFF) виданню NetzPolitik. – YouTube не тільки платить ліцензійні збори за музику, ми всі платимо збори за право приватного копіювання у вигляді плати за пристрій, яка стягується при кожній покупці смартфонів або носіїв інформації».

До речі, в Україні з 2003 року також ввели податок на приватне копіювання, і з 2018 року його розширили на смартфони, планшети, телевізори, ноутбуки, телевізори, аудіосистеми, жорсткі диски, папір та інші носії інформації, щоб компенсувати авторам контенту втрати за те, що кожен користувач копіює музику, фільми та книги.

Незважаючи на цю подвійну оплату, Sony, Universal і Warner Music хочуть перешкодити нам скористатися нашим правом на приватне копіювання, щоб зберігати відео YouTube локально на жорсткому диску.

Питання про те, чи є” ковзний шифр ” YouTube (чи ні) технічним засобом захисту, в даний час є гарячою і повторюваною темою в судовому процесі, поданому сайтом завантаження контенту Yout.com проти RIAA в Сполучених Штатах. Після більш ніж року сторони не наблизилися до угоди.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я