Понеділок, 15 Липня, 2024

На які характеристики звернути увагу при купівлі телефона

Під час вибору нового мобільника стикаєшся з купою характеристик: міліампер-години, гігабайти, мегапікселі, дюйми, мегагерци та багато інших. Щоб не розгубитися, можна просто вибрати девайс, у якого ці параметри найвищі. Але насправді деякі характеристики важливіші за інші, і іноді менші значення бувають кращими.

Пікселі екрана мають значення

retina_pixel_eye_display

Коли вам будуть казати, що 1920х1080 чи навіть 1280х720 у телефоні цілком достатньо – сміливо зупиняйте такого «експерта». Людське око здатне розрізняти набагато менші пікселі, ніж сьогодні дозволяють технології. Наприклад, свого часу Стів Джобс встановив в iPhone дисплеї з екраном Retina Display. Це маркетингова назва дисплея, який начебто дорівнює роздільній здатності людського ока: 300 пікселів на квадратний дюйм з відстані у 12 дюймів. Тому роздільна здатність екрана iPhone 6 становить 326 ppi.

Джобс та інші помиляються – людське око здатне розрізняти до 900 пікселів на квадратний дюйм, стверджує президент компанії DisplayMate Technolgies Реймонд Сонейра. Для iPhone це означає, що з такої відстані він повинен мати екран з 477 ppi, а з відстані 8 дюймів – це вже 716 ppi. Щоб пікселі на iPhone стали непомітними (318 ppi), його необхідно тримати на відстані 18 дюймів.

У 2010 році експерти лабораторії Japan’s NHK Science & Technology Research Laboratories також встановили, що чим менші пікселі, тим реальнішим здається зображення на екрані. Навіть якщо у глядача поганий зір. Цей ефект досить сильний – якщо пікселі будуть надзвичайно малими, ми не зможемо відрізнити зображення на дисплеї від реальних об’єктів.

Зайвої «оперативки» не буває

ram in a computer

Інтерфейс телефона, клавіатура та багато іншого постійно працюють у фоновому режимі. Для швидкого перемикання між цими задачами краще, якщо вони знаходяться в оперативній пам’яті. Якщо її не вистачає, тоді Android вивантажує фонові задачі на повільний флеш-накопичувач.

Сьогодні системні програми можуть займати півгігабайта та більше. До цього варто додати пам’ять для запущених користувачем задач. Такі «ненажерливі» додатки, як Facebook, можуть легко спожити кілька сотень мегабайтів «оперативки». Тому сьогодні телефон з 1 ГБ оперативної пам’яті – це вже мінімум. Краще, якщо він має 2 ГБ чи більше.

Процесор: частота, техпроцес та інше

processor

Від процесора залежить те, наскільки швидко працюватиме ваш апарат. Він також впливає на енергоефективність, багатозадачність тощо. Сьогодні найшвидші процесори працюють на частоті 2,6 ГГц, але вони досить сильно гріються. Для щоденної роботи цілком достатньо 1,2-1,8 ГГц.

Не менш важливу роль грає технологічний процес виготовлення процесора та розмір його кристала. Про цей параметр часто забувають, але він прямо впливає на енергоспоживання. При однакових параметрах процесор на тоншому техпроцесі та з меншою площею кристала споживає менше. Сьогодні процесори виготовляються за технологічним процесом у 14 нанометрів.

У підсумку – шукайте процесор з більшою частотою та меншим техпроцесом і лише потім зважайте на кількість ядер. При цьому бажано, щоб ядра були різними – частина енергоефективних, а частина – продуктивних.

Відеоприскорювач

hand holding graphic card GPU

Чіпи Snapdragon SoCs використовують прискорювачі Adreno, Exynos має Mali, Apple залучає графіку PowerVR. Простий підхід розрізнити відеокарти – подивитися на номер моделі. Рішення Adreno 530 має більшу продуктивність, ніж Adreno 418.

Накопичувач

disassembled phone memory card

Для тривалого зберігання даних у смартфонах є флеш-накопичувачі, і чим більший їхній обсяг, тим більше фотографій, музики та відео можна записати. Але майте на увазі, що із заявленого виробником обсягу близько 4 ГБ займе операційна система. Тобто сьогодні мінімумом повинно бути 16 ГБ, але за умови, що ви не зберігаєте в телефоні «важких» файлів на кшталт музики, фото і відео. Якщо в апараті є слот microSD, тоді їх краще тримати на картці пам’яті, інакше – постійно завантажувати з хмарного сховища.

Акумулятор – це міліампери

phone charging

Навіть найдорожчий телефон перетворюється на брухт відразу, як у нього сідає акумулятор. Тому для довшої роботи вибирайте моделі, батарея яких має найбільшу ємність, – вона вимірюється в міліампер-годинах (мАг).

Камера: мегапікселі неважливі

Portrait of beautiful young woman take a photo with mobile phone

Сьогодні камери дійшли до тієї стадії розвитку, коли навіть бюджетні моделі дають прийнятну якість. При цьому кількість мегапікселів на неї мало впливає, адже навіть майбутній формат 4K має роздільну здатність у 8,3 мегапікселя. Звичні сьогодні дисплеї 1920х1080 – це трохи більше 2 мегапікселів.

Замість того, щоб ганятися виключно за кількістю пікселів, зверніть увагу на розмір самої матриці, пікселів на ній, апертуру. Чим більші пікселі, тим більше світла на них потрапляє. Апертура позначається як f/2.0 та показує, скільки інформації може захопити об’єктив: чим менше число, тим вона ширша.

Також шукайте функцію оптичної стабілізації в камері. Вона зменшує тремтіння рук та дозволяє знімати чіткіші фото та відео.

3 КОМЕНТАРІ

 1. Извините, что на русском, и что вообще обращаюсь. Но бред. Свалить в кучу разрешение экрана и плотность, которая привязана к физическим размерам. 1280х720 на экране диагональю 4,5 дюйма это хорошо, а на экране 5,5 дюйма уже нет – плотность низкая, кривые выглядят зубцами. Про екран стоило упомянуть яркость и углы обзора.
  Второе – производительность всей систем определяется быстродействием самого медленного элемента. Автор, если читаешь комментарии, подумай над этим.
  Третье. Про графику. Все используют все, до чего могут дотянуться. Не только Apple использует PowerVR, его есть и в китайских смартфонах. Mali есть нескольких поколений, производительность определяется кол-вом ядер вот Mali -400MP2 явно медленне Mali -400MP4.
  Про батарею. Однобоко. Емкость нужно сравнивать с потреблением системы. Есть Смартфоны которые расходуют больший аккумулятор быстрее, чем схожие модели.
  Пожалуйста, не пишите глупостей, их и так хватает в интернетах!

  • “Извините, что на русском, и что вообще обращаюсь. Но бред.
   Свалить в кучу разрешение экрана и плотность, которая привязана к
   физическим размерам. 1280х720 на экране диагональю 4,5 дюйма это хорошо, а на экране 5,5 дюйма уже нет – плотность низкая, кривые выглядят зубцами. Про екран стоило упомянуть яркость и углы обзора.”

   – 1280х720 при 4,5 дюйма – это плохо. Об этом и был материал, прочтите внимательнее, пожалуйста.

   ———————–

   ” Второе – производительность всей систем определяется
   быстродействием самого медленного элемента. Автор, если читаешь
   комментарии, подумай над этим.”

   – Вы пытаетесь совместить несовместимое. Самый медленный элемент в телефоне – флеш-накопитель. Но он не участвует, например, в отображении интерфейса телефона. Интерфейс рисует система на чипе.

   ———————–

   “Третье. Про графику. Все используют все, до чего могут
   дотянуться. Не только Apple использует PowerVR, его есть и в китайских
   смартфонах. Mali есть нескольких поколений, производительность
   определяется кол-вом ядер вот Mali -400MP2 явно медленне Mali -400MP4.”

   – Перечитайте, пожалуйста, статью внимательнее. Вы говорите, что Mali
   -400MP2 явно медленне Mali -400MP4. В статье сказано: модель с большим индексом производительнее.

   ———————–

   “Про батарею. Однобоко. Емкость нужно сравнивать с потреблением
   системы. Есть Смартфоны которые расходуют больший аккумулятор быстрее, чем схожие модели.”

   Ваш аргумент не по сути. Батарея большей емкости лучше при прочих равных условиях. О потреблении системы в статье было сказано в параграфе о процессоре.

   • Оппа, ответили даже) Начнем с конца. Прочие равные условия бывают разве что в условиях лабораторных. В недорогих смартфонах, если Андроид вздумается, разница в энергопотреблении _одинаковых_ моделей может отличаться на треть (да, с одинаковым набором программ).
    По поводу графических чипов – я отметил, что вот так ультимативно разнесли их по производителям.
    Да, флеш-память самая медленная. Как и жесткий диск. Но есть более медленная и есть менее медленная. Разница существенная. Когда более быстрая медленная память, то при скачивании фильма или большой игры энергопотребление будет меньшим, да все верно, так как вы и сказали. Но если взять потокове видео, флеш память участвует минимально, все упирается в беспроводную часть, Уже прослеживается нелогичность с вашим ответом. В китайском смартфоне упереться в маломощный wifi – запросто.
    >Интерфейс рисует система на чипе.
    ШТА? Система на чипе это всего лишь тип конструкции, который выполняет все, а не только “рисует интерфейс”.
    Еще раз про экран – вы слепили воедино разрешение и плотность, это разные параметры. По части исследований по плотности есть самые разные спекуляции. Пару лет назад гуляло исследование, что IGZO дисплеи – это излишество, потому что глаз воспринимает что-то около 650 ppi, теперь уже, смотрю, 900.
    Если говорить про оперативную память, то холивар “что лучше- больший объем медленной памяти или меньший объем быстрой памяти” не прекращается по сей день. Доводов у обоих сторон хватает, периодически правы и те и эти.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися