Четвер, 13 Червня, 2024

Найвідоміші хакерські атаки в історії

Останнім часом у пресі та інтернеті все частіше з’являються повідомлення про нові хакерські атаки. То вкрадуть фотографії оголених знаменитостей, то дані кредитних карток користувачів, а то й цілі країни стають метою шпигунських зломів. Fullpicture.ru вирішив розповісти вам про найбільш зухвалі й нахабні хакерські атаки в історії сучасних технологій.

1. Витік фотографій знаменитостей у серпні 2014 року – це, напевно, найвідоміша хакерська атака у світі, ціллю якою стали зірки шоу-бізнесу. Серед них – Дженніфер Лоуренс і Кейт Аптон. Приватні фотографії зірок були вкрадені з хмари (iCloud) і опубліковані в соціальних мережах.

2. Хакерська атака на Міністерство оборони США (серпень 1999 року), метою якої стали військові комп’ютери Агентства зі зниження військової загрози. Хакер – Джонатан Джеймс. У результаті цієї атаки НАСА відключила свою мережу на три тижні, а військові чиновники значно збільшили витрати на захист своїх серверів і комп’ютерів від зломів.

3. Хробак Stuxnet (червень 2010 рік). Метою цієї хакерської атаки, за якою стоять, ймовірно, США та Ізраїль, стали іранські ядерні центрифуги. У результаті злому цей перший відомий у світі хробак-шпигун, який перепрограмовує промислові установки, інфікував більше 45000 комп’ютерних мереж.

4. Вірус Melissa, який був створений Девідом Смітом, «заразив» більше мільйона приватних і державних комп’ютерів з березня по квітень 1999 року шляхом масового надсилання заражених повідомлень.

5. Хакерська атака в березні 2013 року на «The Spamhaus Project» – некомерційну організацію, що займається виявленням серверів, які використовуються для спаму. Атака, ймовірно, була організована Cyberbunker – провайдером, який пропонує анонімний хостинг. У результаті DDoS-атаки робота Spamhaus була заблокована на тиждень. За твердженнями фахівців, організація Spamhaus захищає від спаму більше 80 відсотків адрес електронної пошти в усьому світі.

6. Хробак «Heartbleed» у квітні 2014 року, код якого програміст Робін Сеггельман придумав абсолютно випадково, заразив вірусом близько півмільйона інтернет-сторінок з метою крадіжки особистих даних, паролів і даних кредитних карток мільйонів користувачів мережі.

7. Вірус Regin, який відкрили співробітники Лабораторії Касперського, називають «найвитонченішою шкідливою програмою у світі». Це шкідливий додаток, за яким, ймовірно, стоять шпигунські установи США та Об’єднаного Королівства. Метою цієї хитромудрої програми в листопаді 2014 року стали такі країни, як Росія, Саудівська Аравія, Мексика, Ірландія, Індія, Афганістан, Іран, Бельгія, Австрія, Пакистан. Вірус заражав телекомунікаційні компанії в усіх цих країнах з метою крадіжки конфіденційної інформації і перехоплення управління на різних рівнях.

8. Хакерська атака на податкове управління США (з лютого по травень 2015 року), у результаті якої стався витік інформації і даних 200 тисяч платників податків. Розслідування у цій справі триває досі.

9. Велика крадіжка паролів із соціальної мережі LinkedIn, із сайту знайомств eHarmony і музичного порталу Last.fm сталася в червні 2012 року. У результаті злому злочинців стали відомі паролі до 6,5 мільйонів акаунтів користувачів. Хакер або група хакерів досі залишаються невідомими. Голова департаменту Google, який займається спамом у мережі, стверджує, що люди, які використовували ті ж самі паролі до різних облікових записів, самі відкрили хакерам «двері». Це повинно послужити пересторогою всім нам! Ніколи не використовуйте один і той самий пароль для своїх облікових записів.

10. Нещодавно, у липні цього року, хакерській атаці піддався сайт знайомств «Ешлі Медісон», слоган якого звучить досить неоднозначно: «Життя коротке. Закрути роман». Хакер або група хакерів під назвою «Impact Team», які, ймовірно, уявили себе охоронцями моральності, погрожували опублікувати дані всіх користувачів, якщо сайт не буде закритий. Керівництво «Ешлі Медісон» стверджує, що знає, хто стоїть за зломом. Поки ведеться слідство у цій справі.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися