Росіянам хочуть обмежити кількість SIM-карток на людину

Під час закритої наради у Громадській палаті представниками банків та операторів стільникового зв’язку було обговорено введення ліміту володіння SIM-картками для росіян. Про це повідомляє lenta.ru.

Фото: Дмитро Духанін, «Коммерсантъ»

На нараді було прийнято рішення, згідно з яким кожному громадянину Росії дозволено користуватися не більше, ніж 10 мобільними номерами всіх операторів. Відповідно, буде створено єдину систему моніторингу кількості SIM-карток людини.

Таку ініціативу подала Асоціація російських банків. Мета такого запровадження – зменшити можливість зняття коштів з рахунків стільникових операторів шахраями. Як відзначили в Асоціації, за червень і липень 2015 року за картками клієнтів великих банків було виведено кілька сотень мільйонів рублів через SIM-картки операторів. Тому запропонований метод повинен вирішити проблему шахрайства.

Урядової підтримки ініціатива Громадської палати у запропонованому вигляді не отримала. У Центробанку її коментувати відмовилися. У Мінекономрозвитку і Мінкомзв’язку вважають, що подібний захід обмежує громадян Росії в законних правах. Оператори стільникового зв’язку також вважають, що обмеження не знизить рівень шахрайства, але негативно позначиться на конституційних правах громадян.

Це не перша спірна ініціатива Громадської палати в 2015 році. Раніше обговорення викликала пропозиція ввести в Росії «податок на Google».