Середа, 24 Липня, 2024

NASA виведе онлайн всю Сонячну систему: обладнання на МКС уже встановили

Команда фахівців NASA під керівництвом віце-президента Google Вінта Серфа працює над тим, щоб YouTube був доступний на Венері, а електронну пошту можна було читати на Марсі. Перший крок для цього вони вже зробили, встановивши телекомунікаційну мережу Delay/Disruption Tolerant Networking (DTN). Вона дозволить приймати, а також відправляти сигнал безпосередньо з орбіти Нептуна або ж всюдихода на кометі. При цьому ніякі перешкоди будуть затримувати зв’язок.

Головним вузлом зв’язку нової мережі стала Міжнародна космічна станція (МКС). На ній вже розгорнули Telescience Resource Kit – набір програмного забезпечення, призначений для досліджень, пересилання й приймання даних.

dtn-single-hop[1]

Мережа DTN допоможе тоді, коли зв’язок є ненадійнім, а в космосі це часте явище. Через радіацію, втрати напруги, різні перешкоди тощо можна втратити сигнал. Це проблема навіть тоді, коли космонавти знаходяться в кількох сотнях кілометрів над Землею. DTN бореться зі збоями зв’язку та високою затримкою пересилання за допомогою протоколу Bundle Protocol. Коли стається збій, він інструктує приймачів зберегти отримані пакети та чекати, поки вони зможуть прийняти решту.

Мережа DTN вже довела свою життєздатність минулого місяця. Тоді космонавт МКС Суніта Вільямс керувала з орбіти роботом Lego, який знаходився в Німеччині. При цьому станція літала навколо планети на висоті близько 350 кілометрів на швидкості близько 22 тисяч кілометрів на годину. Це дріб’язок порівняно зі швидкостями та відстанями міжпланетних перельотів, але в NASA кажуть, що тест став першим кроком до розгортання інтернету Сонячної системи.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися