Науковці розробляють криптовалюту Unit-e нового типу для заміни реальних грошей

Основна проблема сучасних криптовалют, і особливо першої та головної криптовалюти Bitcoin, – вбудовані обмеження

Сучасні криптовалюти мають низку недоліків, які не дозволяють їм повністю замінити звичні фіатні гроші. Науковці семи американських вишів, серед яких Массачусетський технологічний інститут, Стенфордський університет і Каліфорнійський університет, почали роботу над новим типом віртуальних грошей. Вони хочуть, щоб така криптовалюта працювала небачено швидко і при цьому зберігала децентралізацію. Ініціативу вже назвали Unit-e.

Основна проблема сучасних криптовалют, і особливо першої та головної криптовалюти Bitcoin, – вбудовані обмеження. Вони стримують продуктивність і масштабованість, через що вона погано підходить на роль щоденного засобу оплати. Розроблювана вченими криптовалюта оброблятиме транзакції швидше, ніж наявні платіжні системи, такі як Visa.

Нову криптовалюту планують запустити у другій половині 2019 року. Вона оброблятиме до 10 000 транзакцій на секунду. Це значно більше поточних можливостей Bitcoin, яка пропускає лише 3-7 транзакцій на секунду для Bitcoin, друга найпопулярніша криптовалюта Ethereum здатна провести 10-30 транзакцій на секунду. Централізована платіжна система Visa обробляє в середньому 1700 транзакцій на секунду.

Високої швидкості роботи Unit-e вдалося досягти після аналізу та переробки блокчейну – компонента, який лежить в основі більшості криптовалют. Також вона впроваджує нові технології, такі як Lightning Network та Segregated Witness.

Голова незалежного технічного керівного комітету Unit-e і доцент кафедри електротехніки та комп’ютерної інженерії в Університеті Іллінойсу Ендрю Міллер вважає, що в довгостроковій перспективі кращі технології повинні перемогти. У короткостроковій перспективі існує ризик того, що нова валюта не зможе набрати достатню популярність, і її забудуть.