Навчальний мозковий інтерфейс робить із новачків професіоналів

Уже скоро не потрібно буде годинами вивчати підручники, щоб опанувати якусь частку знань людства. Її можна буде просто завантажити собі в мозок – наче скопіювати файл з комп’ютера на телефон. Подібну систему розробила компанія HRL Laboratories.

Зараз створена технологія поки не дозволяє копіювати знання наче файли. У HRL кажуть, що їхнє відкриття полягає в тому, що стимуляція мозку слабким струмом може модулювати навчання складних навичок, потрібних у реальному світі.

Джерелом відкриття стали пілоти літаків, за мозковими хвилями яких спостерігали науковці HRL. Ученим вдалося ідентифікувати сигнали, які відповідають навичкам пілотування. Далі дослідники створили електричну стимуляцію, випробувавши її на пілотах-новачках. Незважаючи на відсутність досвіду, за твердженням експертів HRL, новачки почали літати, як справжні професіонали.

В експерименті брали участь 32 піддослідних і 6 професійних пілотів. Під час роботи симулятора вивчалася робота мозку пілотів. Коли той самий симулятор проходили новачки, їхній мозок стимулювали так, щоб повторити ті шаблони, які були зафіксовані в мозку професіоналів. Деяким давали «порожні» сигнали, щоб виключити ефект плацебо.

Новачкам давали найрізноманітніші завдання, з посадкою літака включно. Вони показали гарні результати при посадці, але не змогли чітко впоратися з відхиленнями від курсу, коли імітатор автопілота дав збій.

Компанія HRL Laboratories працює на General Motors і Boeing. Їй належить багато корисних розробок, від першого лазера до ранніх прототипів іонних ракетних двигунів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я