Німецьке містечко скопіювало себе у віртуальну реальність, щоб підтримати туризм

Віртуальна копія дозволить туристам більш усвідомлено обирати місце мандрівки

Для підтримки туризму в розпал пандемії та карантину німецьке місто Херренберг створило свого віртуального двійника. Місто з населенням у 31 тисячу осіб можна подивитися через гарнітуру віртуальної реальності.

Радник мера Херренберга Ніколай Рейтс каже, що віртуальна копія дозволить туристам більш усвідомлено вибирати місце мандрівки. Їм вже не потрібно гадати, що буде, коли вони приїдуть у місто. Вони можуть спершу оцінити його принади у віртуальному режимі.

Перенесенням історичних будівель та церков у віртуальну копію займалися спеціалісти комп’ютерного центру Штутгарта High-Performance Computing Center Stuttgart (HLRS). Їм допомагали спеціалісти Інституту Фраунхофера, Університету Штутгарта, маркетингової агенції Kommunikationsburo Ulmer.

Віртуальний клон міста отримав не лише історичні будинки. У ньому змоделювали топографію, дорожню геометрію, потоки трафіку. Також за допомогою обчислення динамічної поведінки рідини реалізували рух вітру.

В Україні прогулятися містом у віртуальній реальності поки ще не вдасться, але є стежки, ходити якими значно цікавіше, тримаючи в руках смартфон. Ці інтерактивні маршрути запускає Vodafone в популярних туристичних українських містах. Вони є у Полтаві, Чернівцях, Херсоні, Ужгороді, Львові та Черкасах. Усі туристичні стежки розроблено спільно місцевими істориками та  експертами у сфері туризму.