Ноутбук проти планшета

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

Дебати над питанням, що краще, ноутбук чи планшет, тривають доволі довго і схоже триватимуть вічність. Ноутбук начебто має більше можливостей, але ж і ціни на ноутбуки у Львові майже втричі вищі, ніж на планшети. Давайте влаштуємо їм змагання і подивимось, хто переможе.

Портативність

Тонкі надлегкі планшети за визначенням більш портативні, ніж ноутбуки, які мають товстіші надбудови, важчі батареї тощо. Звичайно, ноутбук може поміститися в рюкзаці або на колінах, але планшет може поміститися в сумочці або навіть у великій кишені. Крім того, відсутність фізичної клавіатури полегшує роботу з планшетом у дорозі. Переможець: планшет.

Процесор

Планшети не мають внутрішніх вентиляторів, які є в ноутбуках, і покладаються на менш продуктивні процесори, які виділяють менше тепла та споживають менше енергії акумулятора. І хоча в сучасних планшетних процесорів широкі можливості, вони все ж менші, ніж у більшості ноутбуків. Переможець: ноутбук.

Операційна система

Найперші планшети покладалися виключно на мобільні операційні системи, подібні до тих, що працюють на смартфонах. Але сьогодні ви можете купити планшети, які працюють на тих самих повноцінних операційних системах ПК, як-от Microsoft Windows 10. Переможець: немає.

Термін служби батареї

Удосконалений ноутбук із двома батареями та кількома функціями енергозбереження може обіцяти від десяти до двадцяти годин автономної роботи. Набагато легший планшет, у якому батарея часто займає більше половини внутрішнього простору, пропонує довший час автономної роботи. Переможець: планшет.

Дисплей

Планшетів з роздільною здатністю до Full HD (1080p) достатньо для огляду, враховуючи порівняно невеликий розмір екрана. Моделі з дисплеєм Quad HD (1440p) або вище зустрічаються рідше (хоча зараз поширені на ноутбуках) через високі вимоги до процесора та через те, що дисплеї з високою роздільною здатністю можуть ускладнювати точні сенсорні команди. Переможець: ноутбук.

Підключення

З точки зору швидкості та можливостей бездротового зв’язку (Wi-Fi) стандартні планшети та ноутбуки рівні. Планшети з додатковими функціями підключення стільникових даних забезпечують додатковий бонус. Переможець: планшет.

Сховище

Планшети розроблені для максимальної портативності та використовують твердотільні накопичувачі (SSD) з меншою ємністю, ніж старі жорсткі диски, що обертаються в багатьох ноутбуках. Ноутбуки високого класу також пропонують SSD, що надають кращу продуктивність і меншу вагу, і при цьому мають більшу ємність, ніж накопичувачі в планшетах. Переможець: ноутбук.

Клавіатура

Ноутбуки мають вбудовану клавіатуру, яка зручна для введення тексту. Планшети не мають фізичної клавіатури і покладаються на віртуальну сенсорну клавіатуру, що сприймаються неоднозначно. Деякі люди ненавидять концепцію віртуальної клавіатури, інші від неї в захваті. Переможець: немає.

Вибір між ноутбуком та планшетом

У нашому змаганні – нічия. То що ж саме замовити на сайті Алло або вибрати, коли прийдете до магазину? Виходячи з результатів протистояння, можна резюмувати. Якщо ви плануєте створювати багато контенту, редагувати відео тощо, то ноутбук — найкращий вибір. Але якщо ви більше споживач контенту, то планшет може стати ідеальним рішенням для вас.