Субота, 25 Травня, 2024

Ноутбуки з Intel самі себе оптимізуватимуть, щоб довше працювати від батарейки

Процесори Intel Meteor Lake використовуватимуть штучний інтелект, щоб подовжити роботу батареї ноутбука. Вбудований штучний інтелект також означатиме більш спритні ноутбуки в цілому.

Intel сильно зосереджена на штучному інтелекті у Meteor Lake не лише з точки зору наявності блоків VPU на чіпах (блок візуальної обробки, який допомагає збільшити навантаження штучного інтелекту). Компанія також впевнена, що штучний інтелект також «значно» впливає на стан живлення ноутбуків.

Зокрема, на нещодавній конференції Hot Chips Intel повідомила, що Meteor Lake, а також майбутні процесори компанії використовуватимуть штучний інтелект для прийняття деяких важливих рішень про те, коли саме переходити між режимами високої потужності (продуктивність) і низьким енергоспоживанням (холостий режим).

Як пояснила Intel під час виступу на Hot Chips, хитрість полягає в тому, як центральний процесор може максимально ефективно перемикатися між цими станами. Розробник називає це динамічним масштабуванням напруги та частоти або скорочено DVFS.

Прийняття рішень, пов’язаних із DVFS, було оновлено ще з процесорами Skylake (у 2015 році), коли Intel представила Speed Shift – технологію, яка інтелектуально переключалася між станами процесора з високим і низьким енергоспоживанням на основі стандартизованих оцінок для завдань (наприклад, відкриття веб-сторінки або будь-яке звичайне навантаження).

Тепер Intel задіяла штучний інтелект, щоб цей алгоритм міг передбачити, як користувач відкриє веб-сторінку, як скористається нею, як потім закриє її та піде далі.

Різниця полягає в тому, що замість більш грубої оцінки того, як працюють ці звичайні завдання та приблизного налаштування енергоспоживання в результаті, алгоритм навчився керувати ним більш поглиблено.

Це може здатися дрібними деталями, але загальний ефект справді може бути значним. Додайте всю цю невелику економію електроенергії за кожне завдання, яке ви виконуєте під час сеансу роботи з ноутбуком – і його автономність може помітно зрости.

Ефраїм Ротем, співробітник Intel і відповідальний за клієнтську архітектуру SoC у Design Engineering Group компанії, вважає, що перехід на Meteor Lake міг би заощадити на 15% більше енергії, ніж раніше.

Це також допомагає налаштувати швидкість реагування системи в повсякденних завданнях. За оцінками Rotem, покоління Meteor Lake забезпечує підвищення швидкості відгуку на 35%.

Ми отримаємо повну інформацію під час презентації процесорів Meteor Lake на заході Intel Innovation наступного місяця.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися