Середа, 22 Травня, 2024

NY Times: Смартфони замінили підліткам наркотики?

The New York Times опублікував цікавий матеріал про те, що за останнє десятиліття спостерігається спад споживання наркотиків та алкоголю серед американської молоді. Можливо, цей факт пов’язаний з активним використанням молодими людьми інтернету і смартфонів. Нижче – скорочений переклад матеріалу.

На тлі опіоїдної епідемії, зростання кількості синтетичних наркотиків і легалізації марихуани цікавим є той факт, що американські підлітки стали рідше вживати спиртне і наркотики.

Дана тенденція з невеликими перепадами простежується протягом 10 років, без чіткого розуміння, чому так відбувається. Можливо, антинаркотична освітня компанія нарешті дала свої плоди. Але дослідники задаються питанням: може, падіння інтересу до наркотиків сталося тому, що підлітки тепер стимулюють і розважають себе за допомогою комп’ютерів і телефонів?

Дослідники говорять, що зростання використання смартфонів і планшетів припало на той самий період, що і спад вживання наркотиків серед американської молоді. Ця кореляція не означає, що одне явище викликає інше, але, на думку вчених, інтерактивні розваги, мабуть, створюють схожі імпульси, як і експерименти з наркотиками, пошук нових відчуттів та прагнення до незалежності. Хоча, можливо, що гаджети просто поглинають надто багато вільного часу, який підлітки могли б присвятити іншим заняттям, в тому числі вечіркам.

Відповідно до річного звіту «Моніторинг майбутнього», що фінансується державою, за останній рік вживання школярами таких наркотиків як кокаїн, галюциногени, екстазі знаходиться на найнижчому рівні за останні 40 років (хоча вживання ЛСД залишилося на тому ж рівні, а вживання марихуани виросло серед учнів 12 -х класів).

Такий ефект може бути пояснений тим, що відеоігри та спілкування в соцмережах задовольняють необхідність в незвичайних відчуттях. Але це тільки теорія, і вона поки не доведена.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися