Вівторок, 28 Травня, 2024

Обережно: фітнес-браслети можуть нашкодити здоров’ю

Portrait of a happy athletic man resting on the floor and looking on fitness tracker isolated on a white background

Проти великого виробника фітнес-браслетів Fitbit подали колективний позов. Скарга в тому, що трекери Fitbit Surge і Fitbit Charge HR недостатньо точно вимірюють пульс. Це може нашкодити користувачам під час інтенсивних тренувань. Про це заявив асистент професора з прикладної фізіології з Каліфорнійського політехнічного університету доктор Едвард Джо. Він разом з колегою, доктором Бретом Долезалом, провів дослідження трекерів цієї компанії на замовлення юридичної фірми Lieff Cabraser Heimann & Bernstein.

«Юристи хотіли, щоб я провів дослідження та дав оцінку як незалежний та неангажований експерт, – каже Джо. – Який би результат я не отримав, я мав провести вичерпне дослідження, щоб отримати факти».

У чому суть

Компанію Fitbit звинуватили в тому, що її фітнес-браслети видають неточні результати вимірювання частоти серцевих скорочень. Дослідники перевіряли точність роботи Fitbit Charge HR, Fitbit Surge та Fitbit Blaze. Виявилося, що відхилення від реального показника частоти серцебиття в пристроях Fitbit може становити до 20 ударів на хвилину як у сторону заниження, так і в бік завищення. При цьому занадто високий пульс під час активних тренувань може завдати значної шкоди здоров’ю користувачів.

«Така неточність точно може становити загрозу не лише для хворих на серце, а й для звичайних людей, які можуть не знати, що у них проблеми із серцем, – каже дослідник. – Це ставить їх у небезпечне положення».

У дослідженні взяли участь 43 людини. Вони виконували ряд інтенсивних фізичних вправ для підвищення пульсу до рівня вище середнього. Показання вимірювання частоти серця від браслетів Fitbit порівнювали з нагрудним кардіодатчиком, який застосовують у медицині.

charge-hr-fitbit-1415100187-sYxW-column-width-inline[1]
Лінійка трекерів Fitbit Charge HR

Як працюють браслети

У браслетах Fitbit для визначення частоти серцебиття використовується технологія фотоплетизмограми. Але компанія придумала свою маркетингову назву цього методу вимірювання – PurePulse. Для цього в пристрої вбудовуються спеціальні датчики, які просвічують кровоносні судини. Таку ж технологію використовують браслети інших компаній, тому проблема неточності їх також стосується.

Що сказали у Fitbit

У Fitbit відповіли на позов та результати дослідження. «Те, що юристи позивачів називають «дослідженням», є безпідставним та ангажованим. Це не більше, ніж спроба отримати гроші від Fitbit, – кажуть у компанії. – Дослідженню не вистачає строгості, і воно є продуктом недосконалої методології. Воно було оплачене юристами позивачів, які подали до суду на Fitbit. Його проводили з кардіодатчиками споживацького, а не медичного рівня, хоча позивач каже зворотне. Тобто, немає даних, що контрольний гаджет з дослідження перевіряли на точність».

Дослідник Едвард Джо, у свою чергу, сказав на це так: «Це було очікувано. Вони не скажуть, що доктор Джо виконав гарну роботу. Якщо результати незалежного дослідження виявилися не на користь виробника, очевидно, він виступатиме із загальними звинуваченнями. Одним із таких є слова про недосконалу методологію».

Підозри з’явилися раніше

Нинішній позов – це вже не перше звинувачення Fitbit у тому, що її продукти неточно працюють. У лютому цього року дослідники з Університету Індіана Болл та журналісти з телестанції WTHR, яка належить NBC, опублікували матеріал, у якому показали, що Fitbit Charge HR та Fitbit Zip не можуть точно вимірювати пульс.

У 2014 році в науковому журналі Berkeley Science Review вийшла стаття, в якій говорилося, що ризик помилок вимірювання Fitbit зростає при інтенсивних тренуваннях.

За матеріалами: wareable.com, yahoo.com, techtimes.com

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися