Вівторок, 25 Червня, 2024

Обіцянка Google не сканувати пошту Gmail виявилася тимчасовою

За три роки компанія Google повернеться до своєї практики читання листів, які отримують користувачі пошти Gmail. Хоча ще в червні 2017 року пошуковий гігант пообіцяв цього не робити. На тому, щоб припинити сканувати листи користувачів, наполягла віце-президент Google Cloud Дайана Грін.

Gmail

Через місяць після гучної заяви про припинення аналізу листів виявилося, що реальність трохи інша. У документі, який був складений юристами компанії, йдеться про те, що повідомлення не будуть скануватися протягом трьох років. Після закінчення цього терміну все почнеться знову.

Новий документ з умовами уже отримав попереднє схвалення федерального суду США. У ньому також йдеться про те, що сканування листів не припиняється. Однак листи аналізуватимуть не для таргетованої реклами, а для виявлення фішингу, спаму тощо. Джерелом персоніфікованої реклами в інтерфейсі Gmail будуть слугувати інші сервіси, де зареєстрований користувач Gmail, наприклад, YouTube.

У 2015 році компанія говорила, що сканує повідомлення своїх користувачів з метою реклами для того, щоб «вести справи у звичайному порядку». Однак торік суд відмовив Google у такій практиці. Проте закон має лазівку – він забороняє сканувати вхідні листи. Тим не менш, аналізувати вміст поштової скриньки з уже отриманими повідомленнями не заборонено. Саме із цією процедурою погоджуються користувачі, реєструючись у Gmail.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися