Орієнтуєтеся за GPS – заблукаєте в Австралії

navigation location gps

Не дивуйтеся, якщо під час подорожі Австралією глобальна система навігації GPS завжди помилятиметься. Зараз координати об’єктів на всьому континенті записані з помилкою близько одного метра.

Фахівці бюро Geoscience Australia стверджують, що причиною невідповідності реального стану континенту щодо паралелей і меридіанів став континентальний дрифт. Зі швидкістю близько семи сантиметрів на рік Австралія рухається на північ. Із часу складання карт вона пройшла вже більше метра, через що і виникла несумісність координат з реальністю.

Востаннє карту континенту виправляли в 1994 році. Учені вважають, що до 2020 року континент переміститься на 1,8 метра на північ, тому поправки потрібно внести найближчим часом. Супутникові дані про точне положення континенту з’являться в перший день 2017 року.

Помилка в метр поки несуттєва для смартфонів, але може стати критичною, коли на дорогах з’являться безпілотні автомобілі, яким потрібно більш точне визначення свого становища. Для них метр – це, наприклад, різниця між своєю і зустрічною смугою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я