Останній місяцехід припинив роботу

Китайський апарат Chang’e був останньою машиною, яка працювала на супутнику Землі. Нещодавно він завершив свою роботу. Державне управління оборонної науки, техніки і промисловості Китаю відзначає, що на поверхні супутника Землі місяцехід Chang’e 3 пропрацював близько 31 місяця, тоді як запланований термін його служби становив три місяці. Спусковий модуль місії Chang’e 3, як і раніше, продовжує працювати.

change 3

Місія Chang’e 3 містила стаціонарну станцію і ровер. Останній спустився на поверхню супутника в кратері Затока Веселки в Морі Дощів 14 грудня 2013 року. За весь час роботи місяцехід проїхав близько 114 метрів і провів радарне дослідження надр Місяця.

Китайський посадковий модуль став першим за останні 37 років, який здійснив м’яку посадку на поверхню супутника Землі. Після 14 земних діб роботи китайський ровер перестав рухатися, проте продовжував збирати дані про Місяць.

У 2017 році Піднебесна планує запустити на Місяць новий апарат, який доставить на Землю зразки місячного ґрунту. До Chang’e 3 дві місії (1 і 2) були орбітальними. Вони дозволили зібрати дані для побудови докладної карти Місяця.