Vodafone Україна тестує мережу 4G LTE

4G LTE

Фахівці Vodafone Україна та компанії Nokia провели успішні тестові випробування рішення LTE 2100 і LTE 1800 FDD. Майже протягом двох місяців у закритому приміщенні на технічному майданчику оператора було розгорнуто фрагмент мережі четвертого покоління LTE (Long Term Evolution).

Метою тестування було отримання практичного досвіду з планування та розгортання мережі LTE та її інтеграції в мережеву інфраструктуру мобільного оператора. Зокрема, перевірялась взаємодія мереж UMTS і GSM з мережею LTE з підтримки функціонування базових сервісів у частині пересилання даних, забезпечення голосового виклику та SMS, агрегація частот зі спектрів 2100 та 1800 MHz. Також відпрацьовувалися питання взаємодії тестового фрагменту мережі LTE з білінговими платформами. Під час тестування була досягнута швидкість отримання даних понад 173 Mб/cек., пересилання – більше 48 Mб/cек. З урахуванням задіяних частотних діапазонів ця швидкість є близькою до максимально можливої. Це в десятки разів вище, ніж забезпечує 3G. У Києві мережа Vodafone Україна забезпечує максимальну швидкість завантаження даних у реальних умовах 39,6 Мбіт/с, середня швидкість завантаження становить 10,3 Мбіт/с.

Нещодавно також LTE в Україні тестували компанії Ericsson і Huawei. Вони випробовували різновид стандарту LTE TDD у діапазоні 2300 МГц – їм вдалося досягти пікових швидкостей завантаження 210,9 Мбіт/с. При цьому максимальна теоретично можлива швидкість у цьому діапазоні складає 224 Мбіт/с.

Стандарт четвертого покоління LTE є широко поширеним у світі – сьогодні на ньому працюють комерційні мережі в 170 країнах. Найбільше високою швидкістю завантаження і серфінгу на мобільних пристроях насолоджуються мешканці Південної Кореї. У цій країні найвище проникнення швидкісних мобільних технологій 4-го покоління – близько 62%. Усі інші країни відстають, до того ж значно. Навіть така технологічна держава, як Японія, досягла позначки всього лише в 21%. Решта припадає на 3G і 2G. Приблизно стільки ж в Австралії і США. А ось європейські країни не досягли і 10% проникнення LTE. У Німеччині на 4G припадає лише 3%, Великобританії – 5%, Росії – 2%. Замикають десятку найбільш просунутих країн у розвитку мобільних технологій Філіппіни з показником в 1%.

В Україні чиновники і телеком-галузь лише приступили до вивчення технології LTE. У 2015 році робоча група з 4G, котра почала працювати в серпні 2014 року, визначила кілька діапазонів, у яких проглядаються комерційні кейси стосовно 4G, – це 800 МГц, 900 МГц, 1800 МГц, 2300 МГц і 2500 МГц. Найбільш оптимістичний прогноз – це те, що Україна ще не встигне перейти на UMTS, а вже може отримати наступне покоління мобільного зв’язку. Тобто це має статися десь у 2017 році. Тоді має відбутися конкурс з видачі 4G-ліцензій в Україні, над чим зараз активно працює Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації.

2 КОМЕНТАРІ

  1. верим, надемся ждем.. главное что бы цены были приемлимыми и безлим,ибо большой пакет, а то дадут 10 гигов и куда их девать?пффф

Comments are closed.