Пенсійний фонд запустив сайт для перевірки свого стажу

Зареєструватися на порталі portal.pfu.gov.ua можна буде, оформивши заяву до територіального відділення пенсійного фонду або за допомогою електронного підпису

Цього місяця народні депутати Верховної Ради закінчили роботу над законопроектом, який вводить накопичувальну систему загальнообов’язкового пенсійного страхування. З нею стаж роботи став ще важливішим, і днями Пенсійний фонд запустив сайт, який дозволить громадянам України перевірити свої пенсійні нарахування не виходячи з дому.

Зареєструватися на порталі portal.pfu.gov.ua можна буде, оформивши заяву до територіального відділення пенсійного фонду або за допомогою електронного підпису (токена). Інструкцію про реєстрацію можна знайти на сайті фонду.

Після реєстрації вхід у систему можна здійснювати за допомогою логіна, токена або за допомогою електронного пенсійного посвідчення. Там буде відкрито «особистий кабінет» користувача, де він може дізнатися інформацію про внески (дати і розміри), які відсилали його роботодавці на його ім’я. Знаючи цю інформацію, можна розрахувати розмір майбутньої пенсії.

На сайті також передбачено інформаційний розділ, де знаходяться контакти управлінь ПФУ, графіки їхніх приймальних годин, інформація про умови виплат і перерахунків пенсій, а також зразки бланків. Є також можливість замовити на сайті підготовку деяких документів від Пенсійного фонду. Усього сайт поділений на три великі розділи: для пенсіонерів, застрахованих осіб і страхувальників.