Google хочуть відлучити від Android

Компанія Cyanogen, яка розробляє популярні альтернативні прошивки на базі платформи Android, хоче створити по-справжньому відкриту та вільну від Google операційну систему. Зараз фірма активно залучає інвестиції, щоб обзавестися ресурсами на шляху до амбітної мети.

Як повідомляє ресурс Re/code, Cyanogen зверталася до широкого кола технологічних компаній, з Amazon та Microsoft включно. Цей стартап хоче зацікавити впливових стратегічних інвесторів, які шукають альтернативу Android від Google.

Деякі потенційні інвестори не наважилися зв’язуватися з Cyanogen через страх перед Google. Останній займається розробкою та випускає еталонні збірки і вихідні коди ПЗ під відкритою ліцензією Open Source. Ті, хто бажає використовувати яку-небудь одну службу Google – YouTube, Gmail, Chrome або магазин Google Play, – зобов’язані погодитися на використання їх усіх. При цьому ярлики цих сервісів повинні розміщуватися на видному місці основного екрану смартфона. Окрім цього, Google чинить тиск на компанії, що встановлюють на свої мобільні апарати альтернативні служби.

Cyanogen пропонує створити більш відкриту версію Android, яка могла б комплектуватися будь-якими додатками і службами сторонніх компаній. Подібну ідею альтернативних версій Android вже втілили багато дрібних китайських виробників. Тим же займається Яндекс у рамках проекту Яндекс.Кіт і Amazon зі своєю платформою Fire OS.

На даний час найбільш значною угодою Cyanogen став договір з індійською Micromax про постачання CyanogenMod для смартфонів останньої. Торік Cyanogen також найняла помітних керівників у свою команду.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я