Перенесення номера до іншого оператора з 1 травня: що треба знати

Перенести номер зможуть контрактні абоненти й абоненти передплати

Український телеком та абоненти готуються до важливої події, яка відбудеться вже найближчими днями. З 1 травня 2019 року має запрацювати послуга Mobile number portability (MNP), про яку вперше почали говорити ще в 2012-му, а обіцяли запровадити в 2013-му та в 2016 році. З нею користувачі зможуть змінити мобільного оператора, залишивши за собою мобільний номер, включаючи його код. Так можна буде використовувати більш підходящі тарифи чи покриття, не втрачаючи своїх контактів і можливих партнерів.

Перенести номер зможуть контрактні абоненти й абоненти передплати. Останнім доведеться розкрити свою анонімність, показавши оператору паспорт та зареєструвавши номер на себе.

Зареєструватися в іншого оператора можна буде дистанційно за наявності кваліфікованого електронного підпису. Також можна буде особисто прийти в магазин бажаного оператора, показати йому свою SIM-картку, паспорт та написати відповідну заяву.

Новий оператор також видасть свою SIM-картку. Під час оформлення заяви можна буде вибрати доступний тарифний план.

Деталі перенесення

Перенесення номера триватиме 3 робочих дні від моменту подання заяви, за винятком святкових та вихідних днів. В заяві також можна вказати бажану дату перенесення.

Під час перенесення номер продовжить працювати в мережі поточного оператора зі старою SIM-карткою. Коли номер опиниться в реєстрі нового оператора, він сповістить про це по SMS. Далі буде потрібно вставити нову SIM-картку, яку видали під час оформлення заяви.

Перенесення номера в мережу Vodafone – безкоштовне. Вартість стартового пакета для абонентів передплати – 1 грн. Переносити номер можна не частіше, ніж раз на 30 днів.

Наявні на мобільному рахунку гроші залишаються в старого оператора. Забрати їх можна, звернувшись до нього із заявою.

В яку мережу йде дзвінок?

Можна заздалегідь дізнатися, до якої мережі належить номер абонента, котрому потрібно подзвонити. Для цього існують відповідні сервіси та коди. Клієнти Vodafone можуть набрати USSD-код *181*номер телефону#, де номер повинен бути у форматі 380ХХ1234567 (12 цифр). Також можна зайти на сторінку www.vodafone.ua/mnp та в розділі «Перевірити номер» ввести номер телефону.

Інформування про перехід

Під час дзвінка оператори також інформуватимуть користувача про те, що його адресат знаходиться в іншій мережі. Клієнти Vodafone зможуть вимкнути це сповіщення для перенесених у мережу Vodafone номерів за допомогою коду *181*4#. Для відключення інформування під час дзвінків на всі перенесені номери треба набрати *181*3#.