Вівторок, 18 Червня, 2024

Послуга MNP буде в 2016 році

Нацкомісія з регулювання зв’язку та інформатизації затвердила порядок надання послуг з перенесення абонентських номерів (MNP), погоджений з Держслужбою спецзв’язку, АМКУ і Держрегуляторною службою, пише «Новий час».

Щоб змінити оператора і зберегти звичний номер, абоненту потрібно буде звернутися з письмовою заявою до пункту обслуговування абонентів або заповнити анкету на сайті оператора.

Також комісія внесла відповідні поправки до Основних вимог за договором про надання телекомпослуг. Обидва документи відправлені до Мін’юсту на реєстрацію і наберуть чинності після публікації.

Практичне надання послуги перенесення номера буде можливим після створення Українським державним центром радіочастот спеціальної бази даних і підключення до неї операторів телекомунікацій. Голова НКРЗІ Олександр Животовський раніше говорив, що MNP запустять з 1 січня 2016 року. Директор з інформаційно-телекомунікаційного напрямку УДЦР Вікторія Трощенко сьогодні повідомила, що впровадження послуги відбудеться в 2016 році, але не уточнила дату.

MNP спочатку планувалося запровадити ще наприкінці 2013 року, потім – 1 липня 2014 року. Планувалося, що для її активації потрібно буде лише відправити SMS або заповнити заявку на сайті «приймального» оператора. Після цього переведення абонента має бути здійснено протягом доби з моменту реєстрації заяви. Послуга мала бути безплатною.

Такі правила викликали протест у операторів. По-перше, вони зажадали ввести плату за збереження номера. Також вони вимагали збільшити термін здійснення перенесення і ввести норму про те, що замовлення оформляється за допомогою тільки письмової заяви.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися