Вівторок, 12 Грудня, 2023

Зміна дати перетворює iPhone на «цеглину»

Точний час стане запорукою нормальної роботи вашого смартфона Apple. Це з’ясували користувачі форуму Reddit. Вони виставили неправильний час й отримали збій телефона.

Відновити гаджет після встановлення дати 1 січня 1970 року не допомагає ні перезавантаження, ні перехід у режим відновлення DFU з оновленням прошивки після цього. iPhone просто «зависає» на етапі показу логотипа і більше не реагує. Єдиним способом побороти збій є фізичне відключення акумулятора, а для цього треба розібрати корпус гаджета.

Суть збою ось у чому: якщо перевести системний час на 1 січня 1970 року та перезавантажити пристрій, він перестане працювати. Проблема має місце на iPhone, які працюють на процесорах A7 і новіше (64-розрядні процесори) на всіх версіях iOS. Старі моделі з 32-розрядними процесорами не мають такої проблеми.

Точна причина появи такого збою невідома, але експерти вважають, що це пов’язано зі значенням системної змінної, яка зберігає дату. Оскільки деякі користувачі встановили небезпечну дату, але не відчули проблем. В основному з нею зіткнулися жителі США і Західної півкулі – для них часові пояси віднімаються від Гринвіцького часу (UTC). Наприклад, у Нью-Йорку часовий пояс (UTC -5), а ось у Москві – UTC +4. Тобто для жителів Західної півкулі змінна, що зберігає час у iPhone, може стати від’ємною.

Дата 1 січня 1970 року – це так званий UNIX-час, прийнятий за точку відліку в UNIX-системах, якими є iOS і OS X. Це також може породити проблему у 2038 році, коли значення змінної, що відповідає за час, може стати негативним в усьому світі.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися