Субота, 2 Березня, 2024

Перші тести мобільного зв’язку 6G: швидкість завантаження до 100 Гбіт/с

Китайські інженери одними з перших у світі відтворили мобільну мережу 6G у тестовому режимі. Перевірка параметрів підключення показала, що користувач завантажує дані зі швидкістю близько 100 Гбіт/с. Для досягнення такої цифри довелося використовувати радіохвилі терагерцового діапазону (1 ТГц = 1000 ГГц), тоді як сучасний мобільний зв’язок працює на частотах в одиниці ГГц і в окремих випадках – десятки ГГц.

Випробування було проведено 25-м інститутом Другої академії аерокосмічної науки та промисловості Китаю – провідною науково-дослідною установою в аерокосмічній та оборонній промисловості країни.

Результати тесту були просто вражаючими. Китай досяг швидкості бездротового зв’язку до 100 Гбіт/с, що в 100 разів перевищує швидкість поточної технології 5G.

Терагерцові хвилі мають діапазон частот від 0,1 до 10 ТГц і мають потенціал для передачі величезних обсягів даних завдяки своїй високій частоті та меншій довжині хвилі, що забезпечує швидший і ефективніший зв’язок.

Така надзвичайно висока швидкість завантаження може забезпечувати широкий спектр задач, від потокового відео надвисокої чіткості, доповненої та віртуальної реальності до масивної передачі даних для пристроїв Інтернету речей (IoT), автономних транспортних засобів тощо.

Китай планує запуск 6G в 2030 році і може випередити нинішнього літера мобільних технологій – Південну Корею. Хоча, за останніми даними, Південна Корея планує запровадити його до 2028 року. Поки невідомо, хто стане першим у гонці 6G, особливо враховуючи, що навіть 5G ще не є широко доступним у світі.

Експерти вважають, що 6G може кардинально змінити багато аспектів нашого повсякденного життя. Samsung і Південна Корея були одними з перших, хто заявив про його тестування та розробку, зосереджуючись на підключенні до частотного діапазону ТГц, який не використовувався раніше.

Однак варто зазначити, що до комерціалізації технології 6G залишилося ще кілька років, і необхідно подолати різні технічні та нормативні проблеми, перш ніж вона стане широко доступною.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися