Середа, 24 Липня, 2024

Airbus показав космічну станцію LOOP зі штучною гравітацією

Міжнародна космічна станція (МКС) уже буквально «тріщить по швах», і найближчими роками її можуть звести з орбіти, а США припинить виділяти гроші на неї у 2024 році. Європейська аерокосмічна компанія Airbus запропонувала своє бачення наступника МКС. Вона оприлюднила нову концепцію своєї версії космічної станції, яка в майбутньому може обертатися навколо Землі або Марса. Фішка станції Airbus – штучна гравітація.

Airbus LOOP запропонує набагато більше простору, зручностей і опцій для екіпажу з чотирьох осіб. Для початку, конструкція Airbus має великий діаметр приблизно 8 метрів у ширину та довжину та має три різні рівні для діяльності.

Ці три рівні складаються з житлової палуби, наукової палуби та головної центрифуги. Житлові приміщення для екіпажу просторі, зручні, включаючи тренажерний відсік. І хоча початковий проект передбачав команду з чотирьох осіб, у ньому тимчасово можуть розміститися до восьми осіб.

Airbus зазначив, що спеціально розроблена центрифуга запропонує симуляцію сили тяжіння, яка може допомогти зменшити стрес і руйнування людського тіла від невагомості.

Є вбудована теплиця, яка проходить уздовж внутрішнього ядра корабля, і безліч технологій на борту, які «використовують потенціал технологій завтрашнього дня, щоб якнайкраще підтримувати майбутнє людства в космосі».

Іншим важливим фактором у конструкції є можливість запуску на орбіту цілим модулем, попередньо зібраним і цілим. Завдяки новому поколінню надважких ракет (як ракети від SpaceX) LOOP буде негайно готова до роботи, як тільки досягне орбіти.

Весь проект був розроблений для низькоорбітальних та інших довгострокових космічних місій. Airbus каже, що оператори можуть перепроектувати або змінити призначення будь-якої з трьох палуб, щоб краще відповідати параметрам місії чи цілям. Або об’єднати кілька капсул LOOP в одну масивну станцію для більшого екіпажу або кількох робочих палуб.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися