Субота, 20 Квітня, 2024

Перший результат блокади Huawei: Mate 20 Pro не отримає Android Q Beta

Хоча Google відтермінувала на 90 днів заборону для Huawei на використання Android та інших своїх сервісів, перші наслідки вже відчутні. Смартфон Huawei Mate 20 Pro входив у перелік із двох десятків смартфонів, для яких були доступні тестові версії майбутнього Android 10 Q. Однак нині Google викреслила цей апарат з переліку.

Офіційно Google поки не коментує свої дії. Експерти вважають, що навіть наявна тимчасова 90-денна ліцензія не поверне користувачам Mate 20 Pro можливості випробувати Android Q. Вони припускають, що фінальна версія цієї ОС все-таки буде доступна для цього смартфона.

Великої кількості постраждалих користувачів від подій з Mate 20 Pro не буде. Адже Huawei обмежувала коло юзерів, які могли встановити Android Q Beta, лише розробниками із зареєстрованою в Google Play адресою електронної пошти.

Очікується, що восени Huawei може показати власну ОС під назвою Hongmeng. У листопаді 2018 року віце-президент підрозділу мобільних пристроїв Huawei Брюс Лі офіційно повідомив про розробку власної ОС. Вона має замінити Android в смартфонах Huawei і Honor. У березні 2019 року виконавчий директор Huawei Юй Чендун підтвердив інформацію про роботу над нею.

Нова універсальна ОС Hongmeng заснована на Linux. Виробник планує задіяти її як у смартфонах, так і в ноутбуках. У Huawei кажуть, що смартфони з цією ОС інженери компанії використовують вже певний час.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися