Philips придумала, як зробити «екранки» майже нестерпними для перегляду

Кінотеатри сьогодні вже використовують різні системи захисту проти піратства

У кіноіндустрії може з’явитися ще одна технологія захисту нових фільмів від потрапляння в інтернет. Philips запропонувала рішення, яке зведе нанівець зусилля піратів, котрі перезнімають фільми в кінотеатрах (роблять «екранки»). Подібні відео мають і без того погану якість, а з новою технологією дивитися їх стане взагалі нестерпно.

екранки

Ідея Philips полягає в тому, щоб засвічувати екран кінотеатру променями. Джерело світла розташовуватиметься десь збоку. У Philips кажуть, що якщо підсвічувати екран кінотеатру за особливим алгоритмом, можна синхронізуватися з камерами піратів, а ось глядачі нічого не помітять. Камери в такому випадку запишуть відео, яке матиме яскраву смугу посередині кадру. Саме ця смуга зробить перегляд файлу і без того поганої якості майже нестерпним. А якщо користувачі перестануть дивитися такі відео, піратам не буде сенсу ризикувати, щоб їх відзняти.

«Запропоноване рішення вимагає освітлення екрана під певним кутом від додаткового джерела. Світло матиме визначену частоту модуляції, – йдеться в патенті. – Коли частота підібрана правильно, камера не зможе відзняти контент, оскільки джерело світла не буде з нею синхронізоване. Результатом будуть яскраві смуги у записаному файлі».

Кінотеатри сьогодні вже використовують різні системи захисту проти піратства. Окрім спостереження за кінозалами, вони додають у фільми водяні знаки. Так можна визначити, в якому кінотеатрі зняли ту чи іншу «екранку».

Улітку цього року кіноіндустрія розпочала новий виток у боротьбі з піратством. Ним стало створення найбільшими світовими гравцями на ринку кіно «Альянсу за творчість і розваги». Він буде працювати спільно з «Американською асоціацією кінокомпаній», щоб попереджати піратську появу фільмів і серіалів в інтернеті.

До альянсу приєдналися як голлівудські гіганти, так і європейські й азіатські виробники. Серед них – компанії HBO, Netflix, Amazon, BBC, Canal+Group, Lionsgate, NBCUniversal, Sony Pictures, Warner Bros. Entertainment, The Walt Disney Company, Paramount, Bell Canada and Bell Media, AMC Networks, CBS Corporation, Constantin Film, Foxtel, Grupo Globo, Metro-Goldwyn-Mayer, Millennium Media, SF Studios, Sky, Star India, Studio Babelsberg, STX Entertainment, Telemundo, Televisa, Twentieth Century Fox, Univision Communications Inc., Village Roadshow.

За даними організації, усього у 2016 році було близько 5,4 млрд нелегальних завантажень кінопродукції через торент-трекери, а самі ресурси відвідали 21,4 млрд разів. Тільки в США піратство обходиться кіноіндустрії у близько $6,1 млрд щорічно.