Вівторок, 23 Липня, 2024

Смартфони Xiaomi скоро навчаться виявляти землетруси

Китайський виробник Xiaomi хоче реалізувати на своїх смартфонах те, що Google планує зробити для всіх Android. Мова йде про перетворення армії смартфонів на гігантський детектор землетрусів. Як і в розробки Google, у Xiaomi також планують широку доступність такої функції.

Компанія Xiaomi у 2010-му вперше інтегрувала функцію сповіщення про землетруси у прошивку MIUI ROM своїх смартфонів, а також смарт-телевізорів. Google реалізувала подібну опцію на смартфонах Android кілька років назад.

Інформацію про землетруси на гаджети Xiaomi передавав Інститут пом’якшення наслідків катастроф у Ченгду. За роки існування гаджети компанії попередили про 35 землетрусів магнітудою вище 4.0 балів, а загальна кількість висланих попереджень з листопада 2019 року склала 12,64 млн.

Смартфони оснащені датчиками, які дозволяють їм самим виступати в ролі детектора землетрусів. У компанії з часом планують запустити цю функцію на всіх смартфонах Xiaomi, а юзери гаджетів з тестовою прошивкою MIUI 12.5 вже можуть подати заявку на участь в випробуваннях.

Технологія моніторингу землетрусів в загальному вигляді досить проста. Смартфон постійно моніторить свої датчики і якщо помічає струс, що він розцінює як землетрус – направляє інформацію про нього в центр обробки даних. У цьому центрі програмне забезпечення на основі штучного інтелекту аналізуватиме надходження від багатьох смартфонів та визначатиме, чи дійсно відбувається землетрус.

У разі справжнього землетрусу центр обробки даних визначає магнітуду, координати епіцентру та час, після чого розсилає повідомлення людям на території поруч із землетрусом.

У Xiaomi переконані, що завдяки смартфонам, вдасться підвищити точність відстеження землетрусів та отримувати інформацію про цю подію раніше.

Поки що моніторинг землетрусів на гаджетах Xiaomi доступний лише в Китаї і ця функція може залишитися працювати лише в межах цієї країни. В такому разі жителям усіх інших регіонів планети доведеться чекати, поки Google не розгорне таку ж функцію на усіх Android.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися