Неділя, 21 Квітня, 2024

Під який звук будильника на iPhone найкраще прокидатися – дослідження

Дослідження показує, що мелодія будильника впливає на нашу «інерцію сну» — відчуття запаморочення, дезорієнтації та втоми одразу після пробудження. Аналітики музичного сервісу Startle назвали найкращий і найгірший будильник iPhone, від якого можна прокидатися.

Їхні висновки свідчать про те, що весела, дзвінка пісня «Sencha» є найкращим вибором завдяки чіткій мелодії, яка містить тональність C і має середню швидкість 110 ударів на хвилину.

Будильник за замовчуванням Apple «Радар» є одним із найгірших варіантів, на думку експертів.

Дослідники з Startle склали рейтинг 28 стандартних сигналів будильника iPhone. Їхні висновки показують, що «By the Seaside» і «Uplift» повинні запропонувати спокійний початок дня з низьким ризиком неприємної інерції сну.

З іншого боку, найгіршими будильниками iPhone є «Presto», «Радар», «Маяк», «Сигнал» і «Дзвони», які сприяють інерції сну, оскільки їм бракує мелодії та вони створюють короткі різкі спалахи шуму. Вони також мають частоти, що в чотири рази вищі за рекомендовані експертами.

Причина, чому наші будильники впливають на те, як ми почуваємося, коли прокидаємося, пов’язана з тим, як вони працюють.

Люк Казінс, регіональний фізіолог Nuffield Health, пояснив: «Процес пробудження контролюється ретикулярною системою активації (RAS). Це обмежує те, як ваше тіло реагує на зовнішні подразники під час сну та як ви переходите до стану неспання. Будильник призначений для стимуляції RAS, повідомляє вашому тілу прокинутися. Поштовх будильника може бути особливо сильним, якщо ви перебуваєте у фазі глибокого сну, залишаючи у вас прискорене серцебиття та відчуття запаморочення вранці, яке може тривати кілька годин».

Також особливо важко прокидатися взимку, тому що наш мозок у відповідь на темряву виробляє мелатонін – гормон, який створює відчуття втомленості.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися