Як підвищити якість звуку в Bluetooth-навушниках на Android

Для своєї роботи навушники Bluetooth використовують кодеки, й останні мають суттєвий вплив на якість звучання

Хоча дослідження показують, що дротові навушники звучать краще, виробники настирливо «випилюють» роз’єм 3,5 мм зі своїх телефонів, щоб заробляти більше грошей. Однак, скориставшися прихованими налаштуваннями, власники смартфонів Android можуть дещо поліпшити якість звучання своїх бездротових навушників Bluetooth.

Для своєї роботи навушники Bluetooth використовують кодеки, й останні мають суттєвий вплив на якість звучання. Найкращими вважаються кодеки Qualcomm aptx HD та Sony LDAC 990kbps. При зміні використовуваного кодека необхідно переконатися, що його підтримує як телефон, так і навушники.

Для зміни кодека спершу потрібно розблокувати приховане меню налаштувань для розробників. Для цього необхідно відкрити налаштування мобільника та перейти в розділ «Про телефон». Необхідно знайти пункт «Номер збірки», на якому потрібно сім разів поспіль тапнути пальцем. При успішному завершенні на екрані з’явиться повідомлення про те, що ви стали розробником.

Вийдіть у головне меню налаштувань смартфона та перейдіть до розділу «Для розробників». Знайдіть опцію Bluetooth AVRCP та поставте максимальну версію. Нижче буде пункт «Аудіокодек для передачі через Bluetooth» – виберіть найкращий для себе кодек. Наступним пунктом поставте частоту дискретизації (48 кГц), розрядність кодування (16 або 24 біт) і ширину потоку (чим більше, тим краще, але можуть бути збої при передачі, потрібно експериментувати). Тут же також можна вибрати моно- чи стереозвучання по Bluetooth.

Гаджет для експериментів надано магазином MOYO.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я