Середа, 24 Липня, 2024

Пістолет-електрошокер стріляє з дбайливістю про здоров’я

Охоронці правопорядку отримали зброю, яка дозволить їм стежити за самопочуттям зловмисника після пострілу в нього. Дослідники з Університету Уейк-Форест спільно з представниками компанії Tactical Medics International розробили електрошоковий пістолет, який додатково здатний фіксувати серцеву діяльність людини.

За основу вчені взяли стандартний поліцейський електрошокер – пістолет «Тазер». Картриджі шокера модифікували таким чином, щоб його електроди проводили сигнал електрокардіограми (ЕКГ), а сам пістолет оснастили компактним апаратом ЕКГ.

Під час дослідів, проведених у лабораторних умовах, прототип пристрою успішно реєстрував кардіограму, яку симулював генератор. Потім його здатність знімати ЕКГ після пострілу перевірили на добровольцях.

За словами дослідників, електроди пістолета, які проникають у шкіру і з’єднані ізольованими проводами з електронним пристроєм, у цілому схожі з електродами кардіографа, і під час роботи підтвердилася можливість поєднати апарат ЕКГ з шокером, не зачіпаючи основні функції зброї.

Електрошокові пістолети визнані безпечною зброєю, в окремих випадках отриманий розряд струму може призвести до аритмії або зупинки серця. Розроблений ученими пристрій у перспективі може дозволити поліцейським у реальному часі відстежувати серцеву діяльність затриманого і застосовувати заходи екстреної допомоги в разі ускладнень.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися