Починається комерційне використання акумуляторів на заміну літій-іонним: першим пристроєм стане субмарина-робот

Розроблені APB батареї на 90% дешевші за літій-іонні, а також безпечніші

Японська компанія APB запускає комерційний продаж нового типу батарей, які мають прийти на заміну традиційним літій-іонним. Новинка дешевша та безпечніша за літій-іонні накопичувачі. Першим продуктом з новим акумулятором стане субмарина-робот.

Автономну субмарину розробила японська компанія Kawasaki Heavy Industries Ltd. Це комерційний підводний човен, який має довжину 3 метри та важить 7 тонн. Він використовуватиметься для інспектування підводних труб. Комерційна експлуатація почнеться з березня 2022 року.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Як джерело енергії використали новий тип акумуляторів, створений японською компанією APB. Її назва є абревіатурою типу створюваних у компанії батарей – all-polymer batteries (повністю полімерні батареї). Компанію організував виходець із Nissan Хідеакі Хорі.

Субмарина Kawasaki Heavy з новими батареями збільшить свій час автономної роботи, а також зможе занурюватися на глибину до 3000 метрів.

Розроблені APB батареї на 90% дешевші за літій-іонні, а також безпечніші.

Зниження вартості досягається відмовою від чистих кімнат найвищого рівня. Такі приміщення потрібні, щоб ретельно контролювати умови виготовлення літій-іонних батарей, з рівнем вологи в повітрі включно. Вартість будівництва таких приміщень та їхнього використання дуже висока, тому лише великі гравці, такі як LG Chem Ltd., CATL, Panasonic Corp., можуть дозволити побудувати фабрику з виробництва літій-іонних батарей.

В APB спростили виробництво, замінивши електроди та рідкий електроліт на полімерну конструкцію. Модифікація дозволяє випускати «бутерброди» довжиною по 10 метрів. Їх можна ставити один на одного для збільшення ємності фінального елемента живлення.

Використання твердих полімерів також підвищує пожежну безпеку, особливо при пошкодженні батареї. У звичайній літій-іонній батареї прокол може призвести до сплеску струму в сотні ампер, що розігріває матеріал батареї до 700 градусів Цельсія.

Запущений APB завод з виробництва нового типу батарей повинен вийти на потужність в 1 гігават-годину до 2023 року.

2 КОМЕНТАРІ

  1. И кто это писал?
    “Починається комерційне використання акумуляторів на заміну літій-іонним: першим пристроєм стане субмарина-робот”

    Li-Po – не замена? Они 15 лет на рынке!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я