Вівторок, 16 Квітня, 2024

Поки ви дивитеся YouTube, ваш ПК можуть захопити для видобування криптовалюти

Перетворитися на майнера криптовалюти попри свої бажання можна не лише під час відвідування сайтів, а й при перегляді відео. Ви можете переглядати ролики на YouTube, а тим часом ваш ПК працюватиме на 100%, видобуваючи віртуальні гроші іншим. Усе тому, що зловмисники навчилися використовувати недокументовані можливості реклами на YouTube.Зловмисний код використовує приблизно 80% потужності центрального процесора для генерації криптогрошей. Код видобування вбудовано в рекламні оголошення, які з’являються при перегляді відео. Постраждали любителі YouTube з Японії, Франції, Тайваню, Італії та Іспанії. Окрім цього, експерти Trend Micro з’ясували, що код для видобування криптовалюти також вбудовують у рекламну платформу Google DoubleClick.

Представники Google вже відреагували на подібне використання їхніх ресурсів та рекламних майданчиків. «Видобування криптовалюти через рекламні оголошення є відносно новою формою зловживання, яка порушує наші правила і за якою ми будемо активно стежити. Ми посилюємо свою політику за допомогою багатошарових систем розпізнавання, які оновлюються разом з появою нових загроз. У цьому випадку рекламу заблокували менше, ніж за дві години».

За словами незалежного експерта Троя Мурша, зловмисники обрали YouTube через те, що користувачі проводять на ньому багато часу. Саме це є однією з головних вимог для видобутку криптовалюти: чим довше користувач займається майнінгом, тим більше грошей він приносить.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися