Неділя, 25 Лютого, 2024

Електромобілі призвели до дефіциту акумуляторів для ноутбуків

Літієво-іонні акумулятори формату 18650 стали популярними завдяки ноутбукам – саме такі елементи стоять у їхніх батареях. Автовиробники для економії також використовують у тягових батареях електромобілів і гібридів ці елементи. І попит на електричні машини призвів до переорієнтації виробників.

batteries-18650

Як зазначає видання DigiTimes, постачальники літієво-іонних акумуляторів типу 18650 стали обслуговувати виробників ноутбуків за залишковим принципом. Першими ж продукцію отримують розробники електромобілів. При цьому виробники акумуляторів не збираються розширювати виробництво елементів 18650, тому дефіцит, за прогнозами експертів, зберігатиметься тривалий час.

Виробники акумуляторних батарей користуються ситуацією, щоб збільшити ціни, вимагаючи з виробників ноутбуків на десятки відсотків більше, ніж раніше. За даними DigiTimes, у четвертому кварталі, за власними оцінками, виробник акумуляторів Simplo Technology збільшить виручку на 15% чи більше.

Ноутбуки цього року взагалі у складній ситуації, адже їхні продажі зростають, але на ринку спостерігається також дефіцит рідкокристалічних панелей і твердотільних накопичувачів популярних типорозмірів. Експерти схильні пов’язувати зростання попиту на ноутбуки появою інтересу до Windows 10 і нових процесорів, а також виснаженням складських запасів продуктів колишнього покоління.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися