Поріг смерті для SSD починається від 700 ТБ

Фахівцям TechReport вдалося з’ясувати, що звичайним споживачам можна не переживати за те, що їхній щойно куплений твердотільний накопичувач відмовить через деградацію флеш-пам’яті. Адже для цього на нього потрібно записати понад 700 ТБ інформації, а деякі моделі з легкістю витримують обсяг у 1 ПБ.

Це гігантські обсяги інформації навіть для любителів фільмів у високій якості, які займають десятки гігабайтів. Для того щоб вивести з ладу SSD-накопичувач, їм доведеться записати декілька тисяч таких файлів.

Твердотільні накопичувачі на основі флеш-пам’яті стають дедалі популярнішими завдяки тому, що вони не мають рухомих частин та забезпечують високу швидкість доступу до даних. Однак флеш-пам’ять має технологічну особливість: її комірки обмежені кількістю максимальних записів. Для популярного сьогодні типу пам’яті MLC, яка зберігає до двох байтів в одному транзисторі, цей параметр складає від 10 до 30 тисяч циклів запису залежно від якості виготовлення. Окрім цього, популярності набуває пам’ять TLC, яка зберігає три байти в одній комірці. Її життєвий ресурс складає від 3 до 10 тис. циклів.

Хоча у флеш-пам’яті технологічно обмежена кількість записів, виробники не надають даних щодо обсягів даних, які може витримати їхній SSD-накопичувач. Тест TechReport показує, що залежно від моделі споживачі зможуть записати від 700 ТБ до 1 ПБ інформації. Для порівняння, середній обсяг жорсткого диску в ноутбуках складає 0,75 ТБ, а SSD – 0,1 ТБ.

Експерти протестували шість накопичувачів: Corsair Neutron GTX 240GB, Intel 335 Series 240GB, Samsung 840 Series 250GB, Samsung 840 Pro 256GB та два Kingston HyperX 3K 240GB.

Першим з ладу вийшов один з Kingston HyperX 3K на позначці в 728 ТБ. При цьому накопичувач задовго до «смерті» почав видавати помилки. Потім відмовив Intel 335 Series, який спочатку перейшов у режим «тільки читання», а потім повністю зламався. Третім був Samsung 840 серії, який тримався, незважаючи на численні помилки, до 900 ТБ, а потім перестав працювати без жодних попереджень. Решта накопичувачів подолали позначку в 1 ПБ та продовжують тест.

Хоча подібні цифри можуть здаватися ознакою високої надійності SSD, учені Університету Огайо провели дослідження їхньої стійкості до щоденного використання. Наприклад, розповсюджений збій, коли користувач після включення комп’ютера може не побачити в списку доступного обладнання свій SSD-диск, хоча фізично він, як і раніше, знаходиться всередині ПК. Цю проблему навіть визнала компанія Crucial – найбільший виробник твердотільних накопичувачів. Учені говорять, що сучасні моделі SSD, з пристроями корпоративного класу включно, не можна вважати настільки надійними пристроями, як звичайні HDD.