Субота, 2 Березня, 2024

Пошукові результати Google шкодять користувачам

Популярний пошуковий сервіс Google шкодить споживачам, спотворюючи результати пошуку. До таких результатів прийшли під час дослідження Майкл Лук з Гарвардської школи бізнесу і Тім Ву з юридичного факультету Колумбійського університету, пише Wall Street Journal. За їхніми висновками, Google часто просуває через результати пошуку власні інтернет-ресурси і сервіси, що деформує реальну картину для користувачів.

Багато користувачів при пошуку відгуків та оцінок про які-небудь продукти або заклади (ресторани, готелі тощо) звикли в першу чергу «питати» саме в Google. Проте дослідники вважають, що відображені пошуковиком результати не зовсім об’єктивні.

Для підтвердження своєї теорії дослідники показували групі добровольців два скриншоти: на одному з них були зображені актуальні результати певного пошукового запиту, на другому — результати, які б відображалися при «чесній» роботі алгоритму Google. Більшість добровольців порахували більш корисними для себе посилання з другого скриншоту, тобто ті, які звичайно «заховані» за рекламованими сервісами Google.

«Простіше кажучи, коли справа доходить до локального пошуку, Google подає своїм користувачам деградовану версію свого пошуковика», – зазначають Лука і Ву.

Те, що Google часто просуває власні сервіси, викликає питання не тільки в окремих дослідників, але і більш компетентних органів – наприклад, в антимонопольної комісії Євросоюзу.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися