Середа, 29 Травня, 2024

Як український гаджет потрапив в Apple Store

Через три дні після початку кампанії зі збору коштів на Kickstarter спалах iBlazr другого покоління вже набрав необхідну суму ? $70 000. Це рекорд серед українських стартапів: так швидко роздобути потрібні гроші через краудфандинг не вдавалося нікому. Загальна сума інвестицій склала вже понад $130 тисяч.

Не в останню чергу цього вдалося досягти за рахунок впізнаваності продукту на американському ринку: iBlazr продається в локальних магазинах Apple Store, через кожен із яких щороку проходять до мільйона осіб, а дохід із квадратного метра вдвічі вищий, ніж у магазинів Tiffany. Кореспондент Forbes дізнався у CEO стартапу Владислава Тисленка, як вдалося досягти такої високої планки і чому команда Concepter (розробник iBlazr) і досі працює в Україні.

Владислав Тисленко знає з власного досвіду, що означає ризикувати всім. На реалізацію своєї ідеї ? світлодіодного зовнішнього спалаху iBlazr ? він витратив усі грошові накопичення і навіть продав дещо з власних речей. «Я подумав, що телевізор ? не найдорожча для мене річ. І продав його», ? з посмішкою ділиться спогадами засновник проекту. Але й цього виявилося недостатньо.

У загальному підрахунку гаджет вели до випуску 9 місяців. Більшу частину цього часу команда працювала на ентузіазмі, а партнери давали відстрочування в оплаті до перших продажів або до кампанії на Kickstarter. Тисленко зізнається, що при розробці раз за разом з’являлися проблеми, у кожну з яких доводилося вникати особисто. «Досить складно працювати з електронікою, не маючи спеціальної освіти. Доводилося ночами вивчати інформацію, щоб у всьому розібратися», ? розповідає Владислав.

Після довгих місяців складної роботи фінальний прототип був готовий, гаджет презентували на Kickstarter. Зібрати необхідну суму стартапу вдалося у відведений термін ? за 30 днів 2600 людей пожертвували $156 000 при необхідних $58 000. Секрет успіху простий: спалах iBlazr був першим у своєму роді, гаджет відкрив нову нішу ? портативне освітлення. Світлодіодний спалах видає значно більше світла, ніж вбудовані в смартфон діоди. За рахунок цього вдалося покращити якість фото і відео задньої та передньої камер.

Пристрій виявився вкрай потрібним на ринку. За словами Тисленка, станом на сьогодні продано понад 25 000 спалахів. Основний ринок збуту ? США, але офіційно iBlazr продається в 35 країнах у всьому світі. Проте домогтися таких високих продажів було б важко без одного з ключових партнерів ? Apple.

Після завершення кампанії зі збору коштів на Kickstarter стало зрозуміло: необхідно налагоджувати зв’язки з ритейлом ? без правильної дистрибуції пристрій так міг би й залишитися приємною покупкою для інвесторів із краудфандингового майданчика. Кілька людей з команди вирушили на Consumer Electronic Show у Лас-Вегас для презентації гаджета представникам торговельних мереж. Тоді ж з’явилася приваблива ідея потрапити в Apple Store: «Це мрія кожного стартапера, який виробляє залізо», ? ділиться Тисленко. Завдання виявилося не з простих.

На те, щоб потрапити до фірмових магазинів Apple Store і на онлайновий майданчик Online Apple Store, команда iBlazr витратила півроку. «Які тести проходять продукти в Apple і як ухвалюють рішення запустити продукт – ніхто не знає, тому нам залишалося тільки чекати і сподіватися на позитивну відповідь», – розповідає про роботу з американцями Тисленко. У підсумку продукт таки прийняли для реалізації на території США й Канади. Але без ексцесів не обійшлося.

По-перше, у спалаху було занадто різке позиціонування. «Ми говорили, що у смартфонів стандартні спалахи – погані. Очевидно, що Apple це не сподобалося», – згадує переговори Тисленко. Позиціонування виправили, але з’явилася друга проблема – пакування. Спалах продавали в чорній коробці. В Apple, де більше люблять білий, ситуацію попросили виправити. Наостанок люди з Купертіно (місто, у якому розміщується штаб-квартира Apple) попросили надіслати фото гаджета для розміщення у своєму онлайн-магазині. «Надіслані нами варіанти виявилися недостатньо якісними. Цього разу в Apple вирішили на нас не покладатися і зробили всі світлини самі», – з усмішкою згадує торішні події Владислав.

Усі зароблені гроші команда вкладала у друге покоління iBlazr. За словами засновника стартапу, розуміння можливостей спалаху з’явилося ще півтора року тому, але до реалізації взялися лише після успішного запуску першої версії. До моменту виходу на Kickstarter у розробку iBlazr 2 вклали $60 000. Усі гроші заробили на продажах першого покоління пристрою: ні приватних інвесторів, ні кредити стартап не залучав.

Незважаючи на явну орієнтацію в бік США, Тисленко не поспішає перевозити туди команду. У цьому немає потреби: в Україні вдається тримати витрати на низькому рівні. Водночас вдалося створити дійсно міжнародний бізнес: офіційні продажі у 35 країнах, три логістичні центри у різних частинах планети й виробництво в Китаї.

«Очевидно, що в Україні є і свої проблеми – політичні ризики, недостатня працьовитість, але у країні активно росте нове стартап-ком’юніті. Бачимо велику кількість сміливих спроб зробити щось нове», – підсумував Владислав Тисленко.

 

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися