Пошуковик Memex побачить інтернет наскрізь

Агентство з перспективних розробок DARPA розробило пошукову систему, яка могутніша за Google. Новий движок знаходить файли навіть у найбільш прихованих мережах, таких як Tor. Експерти кажуть, що сучасні пошуковики «не бачать» до 95% вмісту інтернету.

Проект Memex створювали для запобігання торгівлі людьми, але розробники кажуть, що його можна також використати для шпигунства та іншої діяльності в глобальній мережі. Адже система показує ті тисячі сайтів, які звичайні користувачі можуть бачити лише за допомогою спеціальних браузерів для анонімного інтернет-серфінгу.

Автори кажуть, що у пошуковику Memex не видно конкретних користувачів та їхні IP-адреси. Зате він автоматично знаходить приховані сайти і розпізнає зв’язки між ними. Це стане в пригоді правоохоронним органам, яким буде легше вивчати «темний» інтернет, недоступний з Google, Яндекс чи Bing.

За словами міністерства оборони США, програма Memex націлена на боротьбу із злочинною діяльністю, а не на зняття пелени приватності з темної сторони павутини. Захисники свободи інтернету, однак, побоюються, що DARPA дає дуже мало інформації про роботу Memex, а також про справжні цілі цього проекту.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я