Понеділок, 24 Червня, 2024

Поширення eSIM змінює спосіб взаємодії споживачів з операторами

Перехід від фізичних до віртуальних eSIM-карт може змінити те, як споживачі взаємодіють з мобільними операторами. Аналіз Opensignal показує, що це призводить, наприклад, до того, що користувачі eSIM частіше змінюють свого оператора. Це особливо актуально для абонентів з кількома мобільними номерами.

Хоча технологія eSIM існує на ринку мобільних пристроїв уже багато років, лише останніми роками спостерігається її масове запровадження. Apple вперше додала eSIM до своїх телефонів у 2018 році з iPhone Xs, а  для лінійки iPhone 14 у США eSIM став єдиним варіантом. Google додав підтримку eSIM до лінійки Pixel у 2017 році, Samsung додав підтримку eSIM до флагмана Galaxy S20 2019 року.

Дані Opensignal показують значно більшу частку користувачів, які змінюють оператора, коли вони використовують пристрій, який мав активну eSIM. Наприклад, серед користувачів у США та Сінгапурі відповідно 3,1% і 18,3% перемикалися між різними операторами в будь-який момент протягом першого кварталу 2023 року. Відсоток різко зростає до 15,9% і 70,6% серед користувачів які активно використовували eSIM на своєму пристрої. Це включає як постійні переходи між операторами, так і перемикання користувачів між SIM-картами різних операторів, що траплялося набагато частіше серед пристроїв з активними eSIM.

Дані також показують, що технологія eSIM набуває особливої привабливості серед користувачів двох SIM-карт і сприяє подальшому запровадженню використання двох SIM-карт на низці ринків, де це раніше було обмежено популярним або взагалі не існувало. Це особливо помітно в США та Південній Кореї – порівняно з роком тому проникнення двох SIM-карт майже подвоїлося в США (+89%) і більш ніж потроїлося в Південній Кореї (+217%).

Комбінація eSIM + фізична SIM-карта відкрила двері для використання двох SIM-карт на цих двох ринках – серед користувачів двох SIM-карт із телефоном із підтримкою eSIM-карти відповідно 87,3% і 89,9% мали активну eSIM-карту поряд із фізичною SIM-картою в першому кварталі 2023.

Частка Тайваню становила 51,9%, але ринок має усталене та широке проникнення використання двох SIM-карт (17,8% усіх користувачів там мали дві SIM-карти за той самий період).

Тим часом Індонезія, хоча й має високий рівень використання двох SIM-карт (57,7%), все ще перебуває на дуже ранній стадії впровадження eSIM, лише 2,6% користувачів двох SIM-карт із встановленою eSIM серед бази пристроїв із підтримкою eSIM у 1 квартал 2023 року.

Аналіз Opensignal показує, що поширення eSIM змусить операторів прийняти нову тактику для утримання та залучення користувачів. eSIM може полегшити споживачам зміну оператора, оскільки це означає, що вони можуть робити це без особистої взаємодії або очікування доставки фізичних SIM-карт. Крім того, можна зберігати кілька придбаних профілів eSIM, щоб користувачі могли часто перемикатися між операторами, використовуючи оптимальний тариф для кожної конкретної ситуації, як-от здійснення дзвінків або участь у міжнародному роумінгу.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися